شادترین زبان برنامه نویسی اوپن سورس: Emojicode

شادترین زبان برنامه نویسی اوپن سورس: Emojicode

Emojicode یک زبان برنامه نویسی اوپن سورس جدید و چند پارادایمی است که در آن از شکلک ها استفاده می شود و می توان آن را به عنوان شادترین زبان برنامه نویسی معرفی کرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این زبان برنامه نویسی جالب، با سکان آکادمی همراه باشید.

لازم به ذکر است که این زبان باثبات و قدرتمند فقط به ساختن چیزهای زیبا و شکلک ها محدود نمی شود و شما با استفاده از آن می توانید برنامه های کاربردی کراس پلتفرم قدرتمندی را بسازید (منظور از اصطلاح کراس پلتفرم این است که این زبان برنامه نویسی در سیستم عامل های مختلفی قابل اجرا است.) Emojicode یک زبان هیبریدی است، که شکلک ها -ایموجی ها- در آن نقش اصلی را ایفا می کنند اما برای تکمیل شدن باید از کاراکتر های مختلفی مانند اعداد و حروف نیز در آن استفاده شود. به دلیل قابلیت هایی مثل Optionals، OOP, Generics و Closures زبان برنامه نویسی ایموجیکد یک زبان چند پارادایمی شده است و با تمرکز بر یکپارچه سازی سیستم، اینترفیس ثابت و پایداری را ایجاد می کند:

? ? ?
 ?? ? ➡️ ? ?
  ? Let’s print a few fibonaccis.

  ? i 0
  ? a 0
  ? b 1

  ? ◀️ i 15 ?
   ? r ➕ a b
   ? a b
   ? b r
   ? ??? r 10
   ? i
  ?

  ? 0
 ?
?

بد نیست بدانید موتور Real-Time ایموجیکد که حجم آن فقط 100 کیلو بایت است، در این زبان برنامه نویسی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. در واقع، این بخش فایل Bytecode برنامه را دریافت و اجرا می کند. این موتور بسیار سریع تر از ماشین های مجازی معمولی کار می کند و بر روی پلتفرم هایی مانند OSX، Ubuntu، Debian و Raspbian قابل اجرا است. شما می توانید SDK اموجی کد را از این لینک https://github.com/emojicode/emojicode/releases دانلود کنید و سپس آن را بر روی سیستم تان نصب کنید.

نظر شما در مورد زبان برنامه نویسی ایموجیکد چیست؟ به نظر شما آیا این زبان برای آموزش برنامه نویسی به کودکان مناسب است؟ لطفاً نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع