Emojicode: شادترین زبان برنامه‌نویسی اپن‌سورس

Emojicode: شادترین زبان برنامه‌نویسی اپن‌سورس

Emojicode یک زبان برنامه‌نویسی اپن‌سورس است که در آن از شکلک‌‌ها (ایموجی) استفاده می‌شود و می‌توان آن را به عنوان شادترین زبان برنامه‌نویسی دنیا معرفی کرد. 

لازم به ذکر است که این زبان فقط به ساختن چیزهای زیبا و شکلک‌ها محدود نمی‌شود و شما با استفاده از آن می‌توانید برنامه‌های کاربردی کراس‌پلتفرمی را بسازید. Emojicode یک زبان هیبریدی است که شکلک‌ها در آن نقش اصلی را ایفا می‌کنند اما برای تکمیل شدن سورس‌کد، باید از کاراکترهای مختلفی مانند اعداد و حروف نیز در آن استفاده شود. 

به دلیل قابلیت‌هایی مثل Optionals ،OOP ،Generics و Closure، زبان برنامه‌نویسی ایموجیکد از پارادایم‌های مختلفی ساپورت می‌کند و با تمرکز بر یکپارچه‌سازی سیستم، اینترفیس پایداری را در اختیار دولوپرها می‌گذارد. به عنوان نمونه سورس‌کد نوشته شده با این زبان داریم:

🐇 🙋 🍇
 🍰 name 🔡

 🐈 🆕 🍼 name 🔡 🍇🍉

 🐖 🌕 🍇
  😀 🍪🔤Good night, 🔤 name🍪
 🍉

 🐖 ☀️ 🍇
  😀 🍪🔤Howdy, 🔤 name🍪
 🍉
🍉

🏁 🍇
 🍦 greeter 🔷🙋🆕 🔤Spencer🔤
 🌕 greeter 👴 Prints “Good night, Spencer” to the console
🍉

بد نیست بدانید موتور به اصطلاح Real Time ایموجیکد که حجم آن فقط 100 کیلوبایت است، در این زبان برنامه‌نویسی نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. در واقع، این موتور فایل بایت‌کد برنامه را دریافت و اجرا می‌کند. این موتور بسیار سریع‌تر از ماشین‌های مجازی معمولی کار می‌کند و بر روی پلتفرم‌هایی مانند OSX ،Ubuntu ،Debian و Raspbian قابل‌اجرا است.