هاکاتریپ، اولین ماراتن برنامه نویسی در حوزه گردشگری

هاکاتریپ، اولین ماراتن برنامه نویسی در حوزه گردشگری

هاکاتریپ اولین ماراتن برنامه نویسی موبایل و وب در حوزه‌ی گردشگری است که در روزهای 19 الی 21 اسفند ماه 1394 در دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با جزئیات این رویداد، با سکان آکادمی همراه باشید.

هاکاتریپ با حضور 40 تیم 3 تا 5 نفره برگزار می شود. تیم‌ها در روز اول با چالش‌های خود آشنا شده و به کمک مربیان به ارائه‌ی راه‌حل‌هایی برای این چالش‌ها می‌پردازند. مربیان حاضر در هاکاتریپ، باتوجه به پارامتر‌های ارزیابی که از قبل در اختیارشان قرار داده شده است 10 تیم را برای ارائه نهایی محصولشان در برابر داوران انتخاب می کنند. در نهایت با توجه به معیارهای گزینش داوری، تیم‌های اول تا سوم انتخاب و جوایزی به آنها اهدا می شود.

هاکاتریپ، به میزبانی دانشگاه شهیدبهشتی، آژانس سفرهای علی بابا (صاحب وب سایت alibaba.ir و شرکت جهش و با همکاری مرکز رشد دانشگاه شهیدبهشتی و انجمن علمی دانشکده کامپیوتر این دانشگاه در حوزه‌ی گردشگری با هدف پوشش‌دهی خلاهای موجود در این حوزه، با توجه به دوران پسابرجام و همگام با گشایش مرزهای کشور بر روی گردشگران برگزار می‌شود.

داوری این رویداد بر عهده دکتر محمود نشاطی(عضو هیئت علمی دانشکده کامپیوتر شهیدبهشتی)، عطا خلیقی(مدیرعامل ایرانیکو)، علی تیماجچی (مدیرعامل فرانگر) و مجید حسینی نژاد (مدیرعامل آژانس سفری علی‌بابا) می‌باشد. همچنین محمدرضا طاهری، پویا کندری، محمدرضا عبادی‌پور، نیماقاضی، اشکان بروج، سمیرا نصیری و مهدی راد به عنوان مربیان هاکاتریپ شرکت‌کنندگان را در این سه روز همراهی خواهند کرد.

مراسم اختتامیه جمعه ساعت 17 آغاز می شود و تیم‌های راه یافته به مرحله نهایی محصول خود را در برابر داوران به نمایش خواهند گذاشت. سه تیم اول به ترتیب سه میلیون، دو میلیون و یک میلیون تومان جایزه نقدی را از آن خود خواهند کرد.

اطلاعات مربوط به رویداد هاکاتریپ اعم از برگزاری، زمان‌بندی، ‌معرفی داوران، مربیان و تیم اجرایی، شاخص‌های داوری و خبرهای آتی هاکاتریپ را در وب‌سایت hackatrip.com دنبال کنید.