Brain: موتور جستجویی که از هوش مصنوعی کمک می‌گیرد

Brain: موتور جستجویی که از هوش مصنوعی کمک می‌گیرد

Brain بر اساس یک الگوریتم پیشرفته ساخته شده و مانند یک دستیار مجازی برای کاربرانش کار می‌کند؛ البته با داشتن اطلاعاتی از قبیل اینکه کاربران چه کسی هستند، چه کار می‌کنند و در آینده می‌خواهند چه کاری انجام دهند، به نظر می‌رسد که این موتور نتایج به مراتب دقیق‌تری نسبت به سایر رقبا در اختیار کاربرانش قرار خواهد داد.

مهندسان چینی سرویس Brain LCC ادعا کرده‌اند که یک الگوریتم پیشرفته را توسعه داده‌اند که قادر است بر اساس هوش مصنوعی و بدون نیاز به جست‌وجو، مناسب‌ترین اطلاعات را به کاربران تحویل دهد. الگوریتم پیشرفتهٔ Brain توانسته است با دقت و صحتی باور نکردن، به سؤالات Quora پاسخ دهد. اما به گفتهٔ جری یو -سرپرست این تیم- این فقط شروع کار است و تیمش قصد دارد که در نهایت این الگوریتم پیشرفته مانند مغز خود کاربران کار کند. به گفتهٔ وی:

اگر گوگل یک موتور جست‌وجوست، Brain هم یک موتور هدفداره.

یو قصد دارد تا Brain در آینده به دستیار خصوصی مجازی برای هر کاربر تبدیل شود (البته با داشتن اطلاعاتی از قبیل اینکه چه کسی هستند، چه کار می‌کنند و در آینده می‌خواهند چه کاری انجام دهند). Brain مجموعه‌ای از اطلاعات را طبق پروفایل کاربران ایجاد می‌کند و آن اطلاعات را به یک پلتفورم اجتماعی ملحق می‌کند تا کاربرانی که علائق مشابهی دارند را به هم وصل کند.

منبع