مایکروسافت در مقابل لینوکس: تبریک جشن تولد 20 سالگی لینوکس در سال 2011 توسط مایکروسافت

درست است که پس از در دست گرفتن سکان شرکت مایکروسافت توسط ساتیا نادلا شاهد تغییرات زیادی بوده ایم، اما مدیران اسبق این شرکت نیز گاهی اوقات کارهای خارق‌العاده یی انجام داده‌اند که از آن جمله می‌توان به ویدیوی تبریک جشن تولد 20 سالگی لینوکس در سال 2011 توسط مایکروسافت اشاره کرد. برای مشاهده ی این ویدیو، با سکان آکادمی همراه باشید.

بیش از یک دهه است که ویندوز و لینوکس در حوزه های سروری و دسکتاپ به مبارزه با یکدیگر پرداخته اند که گاهی اوقات در این مبارزات، به طرف مقابل نیز بی‌حرمتی هایی شده است. به طور مثال، مدیرعامل سابق مایکروسافت -استیو بالمر- در جایی برچسب «سرطانی که خود را به هر سرویسی با مالکیت حقوق فکری می چسباند!» به لینوکس زد. در مقابل نیز، چیزی در حدود 5 سال پیش مدیر اجرایی بنیاد لینوکس -جیم زملین- اظهار کرد که «مایکروسافت رقیب بزرگی برای ما بود اما در حال حاضر مایکروسافت برای ما هیچ چیز نیست!»

همان‌طور که اشاره شد، روابط مابین مایکروسافت و لینوکس رو به بهبود است. مایکروسافت، لینوکس و دیگر فناوری های اپن سورس را در آغوش گرفته و در تلاش است تا در این زمینه ی وجهه ی خوبی به دست آورد. به عنوان مثال، در ماه جولای 2011 مدیران مایکروسافت دست به کار جالبی زدند به این شکل که یک ویدیوی تبریک برای 20 سالگی لینوکس ساخته و با پیامی با مضمون «بهترین آرزوها برای زادروز 20 سالگی لینوکس» به بنیاد لینوکس ارسال کردند.

از سال 2011 تاکنون ممکن است بارها این ویدیو را تماشا کرده باشید اما این ویدیوی تبریک تولد آنقدر معنا دارد که مسلماً باز هم از دیدن آن لذت خواهید برد و اگر هم که این برای اولین باری است که این ویدیو را مشاهده می کنید، می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با سایر کاربران به اشتراک بگذارید (مشاهدهٔ ویدویی جشن تولد لینوکس در آپارات)

Microsoft vs. Linux — This Happy Birthday Linux Video From 2011 Is The Best Thing Ever

0


بهزاد مرادی

از جمله علائقم می‌شه به نشر علم،‌ سرمایه‌گذاری روی نسل آینده، برنامه‌نویسی به خصوص زبان PHP و جامعهٔ اپن‌سورس و همچنین راه‌اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و اعتقاد دارم که سکان آکادمی می‌تونه بستری باشه که از اون طریق به علائقم جامهٔ عمل بپوشونم!


 • عیسی پور در تاریخ: 1394/12/21

  چه جالب!
  ممنون آقای مرادی عزیز

  بهزاد مرادی در تاریخ: 1394/12/22

  نظر لطف شماست

 • فرنوش در تاریخ: 1395/01/17

  باسلام جناب مرادی
  بنده آدرس ایمیل شما رو میخواستم.
  جهت دعوت از شما برای تدریس در دوره حضوری اندروید

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)