افزوده شدن بخش آزمون به دوره های آموزشی

 Green Learning یا بهتر بگوییم «آموزش با حذف کاغذ به صورت آنلاین» یک روی سکه است، حصول اطمینان از یادگیری مسائل مطروحه در قالب آموزش های آنلاین روی دیگر سکه. البته نیاز به توضیح نیست که مسئله ی آزمون و اطمینان حاصل کردن از آنچه آموزش داده شده بسیار پیچیده است و علاوه بر مسائل فنی، از دید روانشناختی نیز می بایست دانشجویان مد نظر قرار داده شوند. با همه این تفاسیر، سکان آکادمی بخش آزمون های آنلاین دوره های آموزشی را اضافه نموده و برای آگاهی بیشتر در این باره، با ما همراه باشید. 

ساز و کار آزمون های آنلاین سکان آکادمی به این شکل است که پس از هر آموزش، دو سوال از مخاطب پرسیده می شود که برای پاسخگویی به این سوالات، دانشجو یک دقیقه زمان دارد (البته برای شرکت در آزمون می بایست در سایت ثبت نام کرده و وارد لاگین باشید.)

به طور حتم، برای علومی فنی/کاربردی همچون علوم کامپیوتری و برنامه نویسی آزمون هایی تئوریک آن طور که باید و شاید کارآمد نخواهند بود و آزمون هایی عملی -مثلا به این شکل که الگوریتمی بنویسید که فلان کار و بهمان کار را انجام دهد- به مراتب بهتر است اما به هر حال دشواری طراحی زیرساخت چنین آزمون هایی را نیز نمی بایست نادیده بگیریم و نتیجه این شد که با خود گفتیم کاچی به از هیچی!

در آزمون های آنلاین دوره های آموزشی سکان آکادمی فقط هدف این است که اطمینان حاصل کنیم دانشجو اصول کار را متوجه شده است و امیدواریم که پروژه های واقعی که دانشجویان برای خود در نظر می گیرند تکمیل کننده ی این فرایند باشد.

ان شاء الله، به مرور زمان برای سایر دوره های آموزشی هم آزمون طراحی خواهد شد. نظر شما چیست؟ آیا آزمون هایی به این شکل از اثربخشی لازم برخوردارند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

0 • الیاس براهویی نژاد در تاریخ: 1394/12/07

  بسیار عالی
  این که همیشه به فکر پیشرفت هستید نقطه قوتیه که باعث شده حداقل من چشمم را به روی همه ضعف‌ها بپوشونم و در تمام این مدت بیش از یک سال در کنارتون بمونم. پیشرفتتان مستدام

 • عیسی پور در تاریخ: 1394/12/07

  دم همگی گرم
  فکر خیلی خوبیه
  با آرزوی موفقیت روزافزون

 • محمود حسن زاده در تاریخ: 1394/12/07

  ایول ایول

 • mohammad در تاریخ: 1394/12/07

  سلام. آقا ممنون بابات این همه زحت بی چشم داشت.این زبانبرنامه نویسی اندروید کی تالیفش تموم میشه .خسه شدم از بس به اونحا سر زدم.فقط بگین هست یا نیس کم کم دارم ناامید میشم:(

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)