20 حقیقت جالب در مورد بیل گیتس

20 حقیقت جالب در مورد بیل گیتس

بیل گیتس -هم‌بنیان‌گذار کمپانی مایکروسافت- یکی از کارآفرینان موفق حوزهٔ فناوری است. وی یکی از پولدارترین افراد دنیا است و در حال حاضر هم پول زیادی را صرف امور خیریه می‌کند. در این پست قصد داریم یکسری حقائق جالب را در مورد وی به اشتراک بگذاریم که شاید تاکنون نمی‌دانستید.

1. 85 درصد از جمعیت جهان ماهانه کمتر از 200 دلار درآمد دارند در صورتی که بیل گیتس هر ثانیه 290 دلار درآمد کسب می‌کند.

2. بیل گیتس همیشه به افراد تنبل‌تر کار بیشتری می‌دهد چرا که اعتقاد دارد آنها راحت‌ترین راه را برای انجام آن پیدا می‌کنند.

3. متکبر، بی‌باک و خودسر کلماتی هستند که در گذشته و حال برای توصیف او به کار گرفته شده‌اند. او می‌تواند خسیس و در عین حال بسیار بخشنده باشد.

4. تا آوریل 2010، او بیش از 36/854/000/000 دلار را در طول زندگی‌اش را برای امور خیریه اهدا کرده است. ثروت بیل گیتس تا آن زمان حدود 79 میلیارد دلار بوده که مبلغ اهدا شده تقریباً نیمی از ثروتش می‌شد. او سایر افراد ثروتمند مانند مارک زاکربرگ، تد ترنر، ورن بافت و جورج لوکاس را متقاعد کرده است که مبلغ زیادی از ثروتشان را صرف امور خیریه کنند.

5. اگر بیل گیتس 1000 دلارش را از دست بدهد، می‌تواند در عرض سه دقیقه و نیم آن را جبران کند. درآمد سالانهٔ او حدود 82 میلیارد دلار است.

6. بیل گیتس یک فرد نابغه است. IQ وی 160 است (درست مانند انیشتین) و هنگامی که چهار ساله بود روانشناسان از توانایی‌های ذهنی او در تعجب بودند.

7. بیل گیتس برای هر یک از سه فرزندش فقط 10 میلیون دلار به ارث می‌گذارد و عقیده دارد که آنها خودشان باید راه‌شان را پیدا کنند و برای زندگی‌شان تلاش کنند. او و همسرش ملیندا گیتس بقیهٔ ثروت‌شان را برای امور خیریه استفاده خواهند کرد.

8. اگر بیل گیتس یک میلیون دلار در روز خرج کند، 218 سال طول می‌کشد تا همهٔ دارایی‌اش خرج شود. برای خیلی از مردم یک میلیون دلار مبلغ زیادی است ولی از دست دادن یک میلیون دلار از ثروت بیل گیتس تغییر چشم‌گیری در ثروتش ایجاد نمی‌کند!

9. وی آن‌قدر پول دارد که می‌تواند خرج تحصیل همهٔ جوانان 18 سالهٔ کشورش را برای چهار سال پرداخت کند.

10. بیل گیتس در دوران دبیرستان برای این که بتواند به کلاسی برود که بیشترش را دختران تشکیل دادند، برنامهٔ کلاسی مدرسه‌اش را هک کرد. این کار باعث شد او به یک کلاس زبان انگلیسی برود که پُر از دختر بود! 

11. او تحصیلات دانشگاهی نداشت و مثل خیلی از افراد ثروتمند دیگر ثابت کرد که دانشگاه رفتن تنها راه برای ثروتمند شدن نیست.

12. برای طراحی خانهٔ بیل گیتس از کامپیوتر مک استفاده شده است. پروژهٔ خانهٔ او توسط بوهلین سایوینسکی جکسون با استفاده از کامپیوتر مکینتاش انجام شد.

13. بیل گیتس یک بار در طی سخنرانی TED در مورد مالاریا یک قوطی پُر از پشه را در سالن خالی کرد و گفت «فقط افراد فقیر نباید این را تجربه کنند!»

14. بیل گیتس و جری ساین فلد برنامه‌ای تجاری طراحی کردند که در آن یک خانوادهٔ سطح متوسط را مسخره کردند. البته نیاز به توضیح نیست که خانوادهٔ بیل گیتس هم از طبقهٔ متوسط بودند.

15. بیل گیتس در دوران مدرسه به معلم‌اش گفته بود که در سن ۳۰ سالگی میلیونر خواهد شد. او سر قول خود ماند و در سن ۳۱ سالگی تبدیل به یک میلیونر شد (وقتی ۲۰ سالش بود مایکروسافت را تأسیس کرد).

16. بیل گیتس می‌تواند 15 دلار آمریکا به همهٔ افراد دنیا اهدا کند و باز هم ۵ میلیون دلار برای خودش باقی بماند.

17. اگر او مجبور بود به تنهایی تمام بدهی‌های کشورش را پرداخت کند به 720 سال زمان نیاز داشت.

18. بچه‌های بیل گیتس اغلب او را با خواندن آهنگ بیلیونر اثر برونو مارس و تراویس مک کوی دست می‌اندازند. این راه محبوب‌شان برای دست انداختن پدرشان است.

19. اگر بیل گیتس کشور بود، سی و هفتمین کشور ثروتمند جهان می‌شد. 

20. بیل گیتس دوست دارد تقریباً هر سال به هند برود تا در آنجا به وضعیت فقرا رسیدگی کند. او از سال 1980 سفرهای خودش را به هند شروع کرد و می‌گوید هر دفعه که به هند می‌رود، بیشتر شیفتهٔ آنجا می‌شود.

منبع