20 حقیقت جالب در مورد بیل گیتس

20 حقیقت جالب در مورد بیل گیتس

بیل گیتس -بنیان گذار شرکت مایکروسافت- یکی از کارآفرینان موفق حوزه ی فناوری است. او پولدار ترین فرد آمریکایی و دومین شخص ثروتمند جهان است (البته در حال حاضر.) بیل گیتس بسیار بخشنده و سخاوتمند است و پول زیادی را صرف امور خیریه می کند. در این مقاله قصد داریم حقایق جالبی را در مورد او بیان کنیم؛ با سکان آکادمی همراه باشید.

1. 85 درصد از جمعیت جهان ماهانه کمتر از 200 دلار درآمد دارند در صورتی که بیل گیتس هر ثانیه 290 دلار درآمد دارد. ثروت او همیشه در حال رشد است و هر چه می گذرد پولدارتر می شود.

2. بیل گیتس همیشه به افراد تنبل تر کار بیشتری می دهد چون فکر می کند که آن ها راحت ترین راه را برای انجام آن پیدا می کنند. او ترجیح می دهد که به جای انجام کار سخت از هوش اش استفاده کند.

3. متکبر، گردن کلفت، بی باک و خودسر کلماتی هستند که در گذشته و حال برای توصیف او به کار گرفته شده اند. او می تواند خسیس و در عین حال بسیار بخشنده باشد.

4. تا آوریل 2010، او بیش از 36/854/000/000 دلار را در طول زندگی اش را برای امور خیریه اهدا کرده است. ثروت بیل گیتس تا آن زمان حدود 79 میلیارد دلار بوده که مبلغ اهدا شده تقریبا نیمی از ثروتش می شد. او سایر افراد ثروتمند مانند مارک زاکربرگ، تد ترنر، وارن بافت و جورج لوکاس را متقاعد کرده است که مبلغ زیادی از ثروتشان را صرف امور خیریه کنند.

5. اگر بیل گیتس 1000 دلارش رو از دست بده می تواند در عرض سه دقیقه و نیم آن را جبران کند. درآمد سالانه ی او حدود 82 میلیارد دلار است.

6. بیل گیتس یک فرد نابغه است. آی کیو او 160 است، درست مانند انیشتین! هنگامی که چهار سالش بود روانشناسان از توانایی های ذهنی او در تعجب بودند.

7. بیل گیتس برای هر یک از سه فرزندش فقط 10 میلیون دلار به ارث می گذارد و عقیده دارد که آن ها خودشان باید راهشان را پیدا کنند و برای زندگیشان تلاش کنند. او و همسرش ملیندا گیتس بقیه ی ثروتشان را برای امور خیریه استفاده خواهند کرد.

8. اگر بیل گیتس یک میلیون دلار در روز خرج کند 218 سال طول می کشد تا همه ی داراییش خرج شود. برای خیلی از مردم یک میلیون دلار مبلغ زیادی هست ولی از دست دادن یک میلیون دلار از ثروت بیل گیتس تغییر چشم گیری در ثروتش ایجاد نمی کند!

9. او آنقدر پول دارد که می تواند خرج تحصیل همه ی جوانان 18 ساله ی کشورش را برای چهار سال پرداخت کند. ولی واقعیت این است که او مسئول زندگی همه ی افراد جامعه اش نیست و هر کس مسئول زندگی خودش است.

10. بیل گیتس در دوران دبیرستان برای این که بتواند به کلاسی برود که بیشترش را دختران تشکیل دادند، برنامه ی کلاسی مدرسه اش را هک کرد. این کار باعث شد او به کلاس زبان انگلیسی برود که پر از دختر بود. 

11. او تحصیلات دانشگاهی نداشت و مثل خیلی از افراد ثروتمند دیگر ثابت کرد که دانشگاه رفتن تنها راه برای ثروتمند شدن نیست.

12. برای طراحی خانه ی بیل گیتس از کامپیوتر مک استفاده شده است. پروژه ی خانه ی او توسط بوهلین سایوینسکی جکسون با استفاده از کامپیوتر مکینتاش انجام شد.

13. بیل گیتس یک بار در طی سخنرانی TEDدر مورد مالاریا یک قوطی پر از پشه را در سالن خالی کرد. و گفت: فقط افراد فقیر نباید این را تجربه کنند!

14. بیل گیتس و جری ساین فلد برنامه ی تجاری ای را ساختند که در آن یک خانواده ی سطح متوسط را مسخره کردند. البته نیاز به توضیح نیست که خانواده ی بیل گیتس هم از طبقه ی متوسط بودند.

15. بیل گیتس در دوران مدرسه به معلمش گفته بود که در سن سی سالگی میلیونر خواهد شد. او سر قولش ماند و در سن سی و یک سالگی تبدیل به یک میلیونر شد. وقتی بیست سالش بود مایکروسافت را تاسیس کرد.

16. بیل گیتس می تواند 15 دلار آمریکا به همه ی افراد دنیا اهدا کند و باز هم پنج میلیون دلار برای خودش باقی بماند.

17. اگر او مجبور بود به تنهایی تمام بدهی های کشورش را پرداخت کند -5.62 تریلیون- به 720 سال زمان نیاز داشت.

18. بچه های بیل گیتس اغلب او را با خواندن آهنگ بیلیونر اثر برونو مارس و تراویس مک کوی دست می اندازند. این راه محبوبشان برای دست انداختن پدرشان است.

19. اگر بیل گیتس کشور بود، سی و هفتمین کشور ثروتمند جهان می شد. اگر همچین جایی بود شرط می بندم خیلی ها دوست داشتن آنجا ساکن باشند!

20. بیل گیتس دوست داره تقریباً هر سال به هند برود تا در آنجا به وضعیت فقرا رسیدگی کند. او از سال 1980 سفرهای خودش را به هند شروع کرد و می گوید هر دفعه که به هند می رود، بیشتر شیفته ی آنجا می شود.

کدام یک از حقایق ذکر شده برای شما جالب تر بود؟ باور کدام یک برای شما سخت تر است؟ لطفاً نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع