شبیه سازی سورس کد پروژه های اپن سورس در گیت هاب با سرویس Codeology

شبیه سازی سورس کد پروژه های اپن سورس در گیت هاب با سرویس Codeology

شاید تاکنون با خودتان به این مسأله فکر کرده باشید که پروژه ها در سرویس گیت هاب به چه شکل ذخیره می شوند. سایتی تحت عنوان Codeology برای اولین بار اقدام به شبیه سازی سورس کد پروژه های اپن سورس در گیت هاب کرده که یک بار تست کردن آن می‌تواند جالب باشد. برای آشنایی با نحوه ی مشاهده ی سورس کدها در این سایت، با سکان آکادمی همراه باشید.

برنامه نویسان شرکت Braintree یک ویژوالایزر اپن سورس طراحی کرده‌اند که به شما این امکان را می‌دهد تا پروژه های قرار گرفته شده روی سایت گیت هاب را به شکلی زیبا و جذاب مشاهده کنید.

این سرویس آنلاین که Codeology نام دارد با استفاده از الگوریتم خاصی اقدام به آنلالیز پروژه های گیت هاب کرده و انیمیشن هایی بر اساس نوع زبان برنامه نویسی استفاده شده در پروژه و حجم پروژه ایجاد می کند. این سایت با استفاده از API های سایت گیت هاب و همچنین با استفاده از WebGL, Three.js و GLSL اقدام به ساخت این انیمیشن ها می کند.

با توجه به این که این پروژه اپن سورس است، شما می‌توانید سورس کد سایت Codeology را به صورت رایگان دریافت کرده، تغییرات مد نظر خود را روی آن اعمال کنید و نسخه ی شخصی سازی شده ی خودتان را به صورت آنلاین منتشر نمایید.

منبع


فرنوش فهیم