شبیه سازی سورس کد پروژه های اپن سورس در گیت هاب با سرویس Codeology

شاید تاکنون با خودتان به این مسأله فکر کرده باشید که پروژه ها در سرویس گیت هاب به چه شکل ذخیره می شوند. سایتی تحت عنوان Codeology برای اولین بار اقدام به شبیه سازی سورس کد پروژه های اپن سورس در گیت هاب کرده که یک بار تست کردن آن می‌تواند جالب باشد. برای آشنایی با نحوه ی مشاهده ی سورس کدها در این سایت، با سکان آکادمی همراه باشید.

برنامه نویسان شرکت Braintree یک ویژوالایزر اپن سورس طراحی کرده‌اند که به شما این امکان را می‌دهد تا پروژه های قرار گرفته شده روی سایت گیت هاب را به شکلی زیبا و جذاب مشاهده کنید.

این سرویس آنلاین که Codeology نام دارد با استفاده از الگوریتم خاصی اقدام به آنلالیز پروژه های گیت هاب کرده و انیمیشن هایی بر اساس نوع زبان برنامه نویسی استفاده شده در پروژه و حجم پروژه ایجاد می کند. این سایت با استفاده از API های سایت گیت هاب و همچنین با استفاده از WebGL, Three.js و GLSL اقدام به ساخت این انیمیشن ها می کند.

با توجه به این که این پروژه اپن سورس است، شما می‌توانید سورس کد سایت Codeology را به صورت رایگان دریافت کرده، تغییرات مد نظر خود را روی آن اعمال کنید و نسخه ی شخصی سازی شده ی خودتان را به صورت آنلاین منتشر نمایید.

A Programmer’s Dream: This Is What Your Code Actually Looks Like On GitHub

0


بهزاد مرادی

از جمله علائقم می‌شه به نشر علم،‌ سرمایه‌گذاری روی نسل آینده، برنامه‌نویسی به خصوص زبان PHP و جامعهٔ اپن‌سورس و همچنین راه‌اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و اعتقاد دارم که سکان آکادمی می‌تونه بستری باشه که از اون طریق به علائقم جامهٔ عمل بپوشونم!


  • حسین در تاریخ: 1394/12/05

    با سلام ببخشید بهزاد جان میشه سایتی مشابه اما برای برنامه نویسی اندروید پیشنهاد دهید

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)