لینوس توروالدز توسعه‌دهندهٔ اصلی گنو/لینوکس: "من به مردم علاقه‌ای ندارنم، کامپیوترها را دوست دارم"

لینوس توروالدز توسعه‌دهندهٔ اصلی گنو/لینوکس: "من به مردم علاقه‌ای ندارنم، کامپیوترها را دوست دارم"

لینوکس کرنل بزرگ ترین پروژه ی مشترک اوپن سورس در جهان است. این مسئله باعث می شود که شما نا خود آگاه به این فکر کنید که توسعه دهنده ی این کرنل فردی هست که دوست دارد با برنامه نویسان زیادی کار کند ولی متاسفانه باید بگویم که اشتباه می کنید، لینوس توروالدز برنامه نویس اصلی کرنل لینوکس در کنفرانس TED در ونکوور بیان کرده که او در ابتدا قصد نداشته است که لینوکس اوپن سورس باشد و برنامه اش این بوده که لینوکس پروژه ای انفرادی باشد. ولی او در گذر زمان این واقعیت را پذیرفته است که داشتن افراد مختلف در پروژه ها اهمیت خیلی زیادی دارد. علاوه بر این، توروالدز در کنفرانس اخیر TED حقایق جالبی را در مورد زندگی شخصی و کارش فاش کرد. برای اطلاعات بیشتر، با سکان آکادمی همراه باشید.

او در این کنفرانس گفت که اصلاً آدمی مردمی نیست و دوست ندارد که رابطه ی زیادی با مردم داشته باشد و کامپیوتر ها را بیشتر دوست دارد. لینوس فرد رک گویی است و گفتن چنینی مسائلی در مصاحبه اش اصلاً چیز عجیب و دور از انتظاری نبود. او در ادامه ی مصاحبه اش اعلام کرد که دوست دارد در اتاق کارش در منزل کار کند آن هم در سکوتی مطلق و با به تن داشتن لباسی راحت مثل حوله حمام!

وقتی که در مورد برنامه های آینده اش از او سوال کردند جوابش این بود که هیچ برنامه ای ندارد و گفت که من هیچ دستور کاری ای ندارم و هنوز هم از کار در زمینه ی توسعه ی لینوکس لذت می برم. او در ادامه اضافه کرد که "من رویایی نیستم، من مهندس ام، بعضی از مردم سرشان را بالا می گیرند و به ستاره ها نگاه می کنند ولی من ترجیح می دهم که به زمین نگاه کنم و چاله ای که در سر راهم قرار دارد را پر کنم قبل از این که درون آن سقوط کنم." 

حقیقت دیگری که در مورد او فاش شد این بود که از نظر او توماس آلوا ادیسون شخصیت بزرگتری نسبت به نیکولا تلسا داشته است.

نظر شما چیست؟ آیا می توانید باور کنید که مبتکر سیستم عامل اپن سورس گنو/لینوکس همچین شخصیتی داشته باشد؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع