انتشار دفترچهٔ یادداشت انیشتین به صورت آنلاین

انتشار دفترچهٔ یادداشت انیشتین به صورت آنلاین

اینترنت فضایی فوق‌العاده است که همهٔ چیزهای جالب را برای ما در طول زمان نگاه می‌دارد؛ چیزهایی مثل همین دفترچهٔ معروف انیشتین که در حال حاضر همهٔ ما می‌توانیم آن را به صورت آنلاین مشاهده کنیم. اگر علاقمند به مشاهدهٔ اولین ایده‌های نظریهٔ معروف نسبیت انیشتن هستید، در ادامه با سکان اکادمی همراه باشید.

این دفترچه یادداشت که به زوریخ (Zurich) معروف است، شامل یکی از مهم‌ترین کارهای آلبرت انیشتین است. او این دفترچه را طی زمستان سال 1913-1912 همراه خودش داشته و ایده‌هایش را در آن یادداشت کرده است. دفترچهٔ زوریخ این امکان را به ما می‌دهد که یک نگاه اجمالی به روند پیشرفت نظریهٔ جنجالی نسبیت انیشتن بیاندازیم به طوری که وی پایه و اساس این نظریهٔ مهم را در این دفترچه یادداشت کرده است.

این دفترچه یادداشت، بخشی از کاتالوگ کاملی است که حدود 80000 سند و مدرک از کارهای انیشتین یا مربوط به او را در خود جای داده است. دانشگاه عبری اورشلیم و EPP (پروژهٔ مقالات انیشتین) در سال 2012 این دفترچه را به صورت آنلاین قرار داده‌اند. این دفترچه یادداشت کوچک قهوه‌ای پس از مرگ آلبرت انیشتین در سال 1955 در میان کاغذها و مقاله‌های او پیدا شده است. به طور مثال، در این قسمت از دفترچه، نظریهٔ نسبیت برای اولین بار ذکر شده است:

 انتشار دفترچهٔ یادداشت انیشتین به صورت آنلاین

اگر علاقمند به این موضوع هستید، به مشاهدهٔ سایر صفحات دفترچهٔ یادداشت انیشتن به صورت آنلاین پرداخته و سایر کاربران را از نظرات خودتان مطلع سازید.

منبع