دفترچه یادداشت معروف انیشتین به صورت آنلاین قرار داده شد و همه می توانند آن را مطالعه کنند

اینترنت یک مکان فوق العاده است که همه ی چیزهای جالب را برای ما در طول زمان نگه می دارد چیزهایی مثل همین دفترچه ی معروف انیشتین که الان همه ی ما می توانیم آن را به صورت آنلاین مشاهده کنیم. اگر علاقمند به مشاهده ی اولین ایده های نظریه ی معروف نسبیت انیشتن هستید، با سکان اکادمی همراه باشید.

این دفترچه یادداشت که به زوریخ (Zurich) معروف است، شامل یکی از مهمترین کارهای آلبرت انیشتین است. او این دفترچه را طی زمستان سال 1912-1913همراه خودش داشته و کارهایش را روی آن یادداشت کرده است. دفترچه زوریخ این امکان را به ما می دهد که یک نگاه اجمالی به روند پیشرفت نظریه ی جنجالی نسبیت عام انیشتن بیاندازیم. او پایه و اساس این نظریه ی مهم را در این دفترچه یادداشت کرده است.

این دفترچه یادداشت، بخشی از کاتالوگ کاملی است که حدود 80000 سند و مدرک از کارهای انیشتین یا مربوط به او را در خود جای داده است. دانشگاه عبری اورشلیم و EPP (پروژه ی مقالات انیشتین) در سال 2012 این دفترچه را به صورت آنلاین قرار داده اند. این دفترچه یادداشت کوچک قهوه ای پس از مرگ آلبرت انیشتین در سال 1955 در میان کاغذ ها و مقاله های او پیدا شده است. به طور مثال، در این قسمت از دفترچه نظریه ی نسبیت عام برای اولین بار ذکر شده است:

عکس نظریه ی نسبت انیشتن

اگر علاقمند به این موضوع هستید، به مشاهده ی سایر صفحات دفترچه ی یادداشت انیشتن به صورت آنلاین پرداخته و سایر کاربران را از نظرات خودتان مطلع سازید.

Einstein’s Most Famous Notebook Is Available Online And You Can Read It Right Now

0  • OmiD در تاریخ: 1394/12/04

    ممنون از سایت خوبتون، مطالبتون همیشه به روز و جالبه
    یه نقدی من در مورد این مطلب دارم امیدوارم که سازنده باشه
    بخاطر اینکه اکثر بازدید کنندگان سایتتون برنامه نویسا هستن یا کسایی که میخوان برنامه نویسی یاد بگیرن، میشد این مطلب رو ربطش بدین به برنامه نویسی که نظرها رو جلب کنه.

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)