بهترین و عجیب ترین مزایایی که شرکت های تراز اول برای کارمندانشان در نظر گرفته اند

تعدادی از شرکت های فناوری برای این که بتوانند کارمندان خود را تشویق کنند و به آن ها انگیزه دهند، مزایایی را برای کارمندانشان در نظر گرفته اند. مزایایی که به آن ها داده می شود در همه ی شرکت ها مثل هم نیست و همین طور کارمندان نیز مزایای متفاوتی را ترجیح می دهند. مثلاً یک مدیر سطح متوسط که دارای سه فرزند است و یکی دیگر هم در راه دارد ترجیح می دهد برای شرکتی کار کند که برای والدین دارای فرزند شیرخوار، یک سال مرخصی با حقوق در نظر گرفته باشد. سایت کاریابی Glassdoor اخیراً لیستی از بهترین مزایا را تهیه کرده است که ما در این جا چند مورد از آن ها را بیان می کنیم. برای اطلاعات بیشتر با سکان آکادمی همراه باشید.

Netflix
این شرکت بیان کرده است که به پدر و مادرانی که فرزندان کوچک دارند، یک سال مرخصی با حقوق می دهد و بعد از این یک سال اگر آن ها تمایل داشته باشند می توانند تا مدتی به صورت پاره وقت کار کنند.

REI
برای کسانی که به ماموریت می روند دو روز مرخصی با حقوق در نظر گرفته است.

Salesforce
کارمندان خودش را تشویق می کند تا در فعالیت های خیریه شرکت داشته باشند، حتی برای این منظور مبلغی را به کارمندان اش پرداخت می کند.

Spotify
برای والدینی که فرزند شیرخوار دارند، شش ماه مرخصی همراه با حقوق در نظر گرفته است، علاوه بر این هزینه ای را نیز برای درمان زوجین نابارور پرداخت می کند.

World Wild Life
برای تشویق کارمندان اش روزهای جمعه را تعطیل کرده است (لازم به ذکر است که در غرب روزهای جمعه تعطیل نیست!)

Airbnb
این شرکت برای همه ی مشتریان اش در سراسر جهان جایی برای زندگی فراهم می کند. همین طور به کارمندان خودش هم سالانه مبلغی را برای مسافرت کردن و ماندن در هتل ها پرداخت می کند.

PWC
برای خرج تحصیل فرزندان کارمندهایش مبلغی را به آن ها پرداخت می کند.

Pinterest
سه ماه مرخصی با حقوق برای والدینی که کودکان شیرخوار دارند، به علاوه ی این که وقتی بعد از سه ماه به محل کار برگشتند می توانند یک ماه به صورت پاره وقت کار کنند.

Burton
کار در این شرکت برای کسانی که به اسکی علاقه دارند بسیار مناسب است، چون شرکت Burton برای تشویق کارمندان اش به آن ها بلیط اسکی می دهد.

Twilio
این شرکت قصد دارد کارمندان اش را به کتاب خوانی تشویق کند به همین دلیل ماهیانه مبلغی را برای خرید کتاب به آن ها پرداخت میکند.

این مزایا و تشویق ها باعث می شوند که شرکت ها در این بازار پر رقابت توجه زیادی را به خودشان جلب کنند. سایت Glassdoor در این رابطه تحقیقاتی را انجام داده و بیان کرده است که کارمندان ترجیح می دهند شرکت ها مزایایی را در رابطه با مراقبت های بهداشتی، تعطیلات و پاداش در نظر بگیرند. آن ها ترجیح می دهند روزهایی که مریض هستند بتوانند مرخصی با حقوق بگیرند و برای زمان بازنشستگی شان نیز مزایایی داشته باشند.

نظر شما چیست؟ آیا شرکت های ایرانی خوبی را می شناسید که چنین مزایایی برای کارمندان خود در نظر بگیرند؟

Companies’ Best (and Most Unusual) Perks

0 • ُSoroush در تاریخ: 1394/12/04

  شرکتای ایرانی جیبمونو نزنن کافیه! با مدرک لیسانس حقوق کارگر رو میدن،اسمشم شده وزارت کار! هزار جور انتظار هم از آدم دارن تازه،تهدید به اخراج هم میکنن،چرا؟چون اوضاع کار خرابه و هر جور دلشون بخواد رفتار میکنن و شرایط تعیین میکنن.
  یعنی خیلی بدبختیم ما ایرانیا،از ایرانی بودنم شرم میکنم.

  بهزاد مرادی در تاریخ: 1394/12/04

  سروش جان اول سلام
  باهات موافقم اما به یک چیز اعتقاد دارم و اون هم این که اگر در کارت حرفه یی باشی، این تو هستی که باید ساز بزنی و مدیرعامل شرکت به سازت برقصه

  MrDot در تاریخ: 1394/12/09

  همیشه عالی

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)