آشنایی با مزایایی که شرکت‌های تراز اول فناوری برای انگیزه‌ دادن به کارمندان‌شان در نظر می‌گیرند!

آشنایی با مزایایی که شرکت‌های تراز اول فناوری برای انگیزه‌ دادن به کارمندان‌شان در نظر می‌گیرند!

تعدادی از شرکت‌های فناورانه برای اینکه بتوانند کارمندان خود را تشویق کنند و به آنها انگیزه دهند، مزایایی را برای کارمندان‌شان در نظر می‌گیرند که عجیب اما در عین حال لذت‌بخش هستند! مزایایی که به آنها داده می‌شود در همهٔ شرکت‌ها مثل هم نیست و همین طور کارمندان نیز مزایای متفاوتی را ترجیح می‌دهند (مثلاً یک مدیر سطح متوسط که دارای سه فرزند است و یکی دیگر هم در راه دارد، ترجیح می‌دهد برای شرکتی کار کند که برای والدین دارای فرزند شیرخوار، یک سال مرخصی با حقوق در نظر گرفته باشد). سایت کاریابی Glassdoor لیستی از بهترین مزایای ارائه شده به کارمندان را تهیه کرده است که در این پست چند مورد از آنها را بیان می‌کنیم. 

Netflix
این شرکت بیان کرده است که به پدر و مادرانی که فرزندان کوچک دارند، یک سال مرخصی با حقوق می‌دهد و بعد از این یک سال اگر آنها تمایل داشته باشند می‌توانند تا مدتی به صورت پاره‌وقت کار کنند.

REI
این کمپانی برای کسانی که به مأموریت می‌روند، دو روز مرخصی با حقوق در نظر گرفته است.

Salesforce
این شرکت کارمندان خودش را تشویق می‌کند تا در فعالیت‌های خیریه شرکت داشته باشند؛ حتی برای این منظور مبلغی را به کارمندان‌اش پرداخت می‌کند.

Spotify
اسپاتیفای برای والدینی که فرزند شیرخوار دارند، شش ماه مرخصی همراه با حقوق در نظر گرفته است؛ علاوه بر این، هزینه‌ای را نیز برای درمان زوجین نابارور پرداخت می‌کند.

World Wild Life
این شرکت برای تشویق کارمندانش، روزهای جمعه را تعطیل کرده است (لازم به ذکر است که در ایالات متحده روزهای جمعه تعطیل نیست).

Airbnb
این شرکت برای همهٔ مشتریانش در سراسر جهان جایی برای زندگی فراهم می‌کند. همین طور به کارمندان خود سالانه مبلغی را برای مسافرت کردن و ماندن در هتل‌های خوب پرداخت می‌کند.

PWC
این شرکت برای خرج تحصیل فرزندان کارمندهایش، مبلغی را به آنها پرداخت می‌کند.

Pinterest
پینترست سه ماه مرخصی با حقوق برای والدینی که کودکان شیرخوار دارند می‌دهد؛ به علاوه اینکه وقتی پس از سه ماه به محل کار برگشتند، می‌توانند یک ماه به صورت پاره‌وقت کار کنند.

Burton
کار در این شرکت برای کسانی که به اسکی علاقه دارند بسیار مناسب است زیرا شرکت Burton برای تشویق کارمندانش، به آنها بلیط اسکی رایگان می‌دهد.

Twilio
این شرکت قصد دارد کارمندانش را به کتاب‌خوانی تشویق کند و به همین دلیل ماهیانه مبلغی را برای خرید کتاب به آن‌ها پرداخت می‌کند.

این مزایا و تشویق‌ها باعث می‌شوند که شرکت‌ها در این بازار پر رقابت توجه زیادی را به خودشان جلب کنند. سایت Glassdoor در این رابطه تحقیقاتی را انجام داده و بیان کرده است که کارمندان ترجیح می‌دهند شرکت‌ها مزایایی را در رابطه با مراقبت‌های بهداشتی، تعطیلات و پاداش در نظر بگیرند. در واقع، آنها ترجیح می‌دهند روزهایی که مریض هستند بتوانند مرخصی با حقوق بگیرند و برای زمان بازنشستگی‌شان نیز مزایایی داشته باشند.

حال نوبت به نظرات شما می‌رسد. آیا شرکت‌های ایرانی خوبی را می‌شناسید که چنین مزایایی برای کارمندان خود در نظر گرفته باشند؟ نظرات، دیدگاه‌ها و تجربیات خود را با سایرین به اشتراک بگذارید.

منبع