Pippo: فریم ورک وب جاوا

Pippo: فریم ورک وب جاوا

این میکرو فریم ورک وب جاوا و متن باز که تحت لایسنس آپاچی منتشر شده، با کمترین میزان وابستگی، امکان یادگیری سریع را برای کاربران فراهم می کند. هدف از طراحی این پروژه، ساخت میکرو فریم ورکی برای اپلیکیشن های تحت وب جاوا است که استفاده از آن بسیار ساده باشد. این فریم ورک قابلیت استفاده از اپلیکیشن های کوچک و متوسط و اپلیکیشن های مبتنی بر معماری میکرو سرویس را دارد. برای آشنایی بیشتر با Pippo، با سکان آکادمی همراه باشید.  

شاید ویژگی اصلی این فریم ورک که توسعه دهندگانش بر آن تاکید دارند، سادگی آن باشد. فایل هسته ی این فریم ورک بسیار کم حجم است -در حدود140k- و تلاش توسعه دهندگان این است که آن را تا حد ممکن ساده و کم حجم نگه دارند و قابلیت های جدید را به ماژول های Pippo و ماژول ها و منابع Third-party اضافه کنند.

کاربران برای استفاده از این فریم ورک، ملزم به استفاده از یک Template Engine خاص یا یک وب سرور جاسازی شده (Embedded Web Server) نیستند بلکه گزینه های متعدد دیگری در اختیار خواهند داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به قسمت Templates و Server  در سایت رسمی Pippo مراجعه کنید.

از آن جایی که این فریم ورک زبان برنامه نویسی جاوا حافظه ی کمی را اشغال می کند، برای دیوایس های تعبیه شده یا Embedded که از آن جمله می توان به Raspberry PI اشاره کرد مناسب است. در پایان، بایستی به این نکته هم اشاره کرد که فریم ورک Pippo بر پایه ی Java Servlet 3.0 طراحی شده و نیازمند Java 8 است.

منبع