برگزاری دوره‌های آموزشی رایگان هوش‌ مصنوعی و مبانی توسعهٔ نرم‌افزار توسط مایکروسافت

برگزاری دوره‌های آموزشی رایگان هوش‌ مصنوعی و مبانی توسعهٔ نرم‌افزار توسط مایکروسافت

مایکروسافت دو دوره جدید به دوره‌های آنلاین خود موسوم به Professional Program اضافه کرده که عبارتند از هوش‌ مصنوعی و مبانی توسعهٔ نرم‌افزار. هدف از برگزاری این دوره‌ها، کمک به افرادی است که به دنبال ارتقاء مهارت‌های خود در زمینهٔ هوش‌ مصنوعی و توسعهٔ نرم‌افزار هستند.

مایکروسافت قبلاً این دوره‌ها را برای کارمندان خود برگزار کرده بود، اما از این پس همه می‌توانند در این دوره‌ها ثبت‌نام کنند. این دوره‌ها به صورت رایگان در سایت edX.org قرار گرفته‌اند که البته می‌توان با پرداخت مبلغی، مدرک مرتبط با دوره را نیز دریافت کرد.

تکمیل هر دوره حدود 8 تا 16 ساعت زمان می‌برد و اتمام دوره همراه با پروژهٔ نهایی، نزدیک 160 ساعت زمان لازم دارد و این در حالی است که دانشجویان سه ماه برای اتمام هر دوره فرصت دارند. پروژهٔ نهایی به مدت ۶ هفته به طول می‌انجامد و همچنین 4 مرتبه در هر سال ارائه می‌شود.

دورهٔ هوش‌ مصنوعی موضوعاتی از قبیل داده‌ کاوی با پایتون، اصول یادگیری ماشینی، یادگیری ‌‌ژرف شبکه‌های عصبی، تکنیک‌های کاربردی هوش‌ مصنوعی و امثال آن‌ را شامل می‌شود. همچنین دوره‌های یادگیری نرم‌افزار بیشتر روی برنامه‌نویسی وب با پایتون و جاوااسکریپت تمرکز دارند. همچنین در این دوره، اصول حل مسئله و برنامه‌نویسی در چند زبان متفاوت پوشش داده می‌شود.

طبق گفتهٔ مایکروسافت، این برنامه‌ها «مهارت‌های آماده‌سازی شغلی در حوزه‌های فنی» را برای مهندسان و سایر افراد، جهت ارتقای توانایی‌هایشان فراهم می‌کنند.

منبع