عاقبت مخالفت یکی از کارمندان اپل با استیو جابز

عاقبت مخالفت یکی از کارمندان اپل با استیو جابز

در سال 1985 استیو جابز پیشنهادی داد که خط‌مشی توزیع محصولات شرکت را به طور کلی تغییر می‌داد. دانا دوبینسکی در آن زمان یکی از مدیران میانی شرکت اپل بود و شدیداً با ایدهٔ استیو جابز مخالف بود و گفته بود که اگر این ایده انجام شود، از کارش استعفا خواهد داد اما این در حالی است که نه تنها وی استعفا نداد، بلکه ترفعی شغلی هم گرفت!

در سال 1985، شرکت اپل اصلاً وضعیت خوبی نداشت و استیو جابز در آن شرایط سخت، تمام تلاش خود را می‌کرد تا بتواند دوباره کنترل شرکت را به دست بگیرد و شرکت را از آن وضعیت نابسامان نجات دهد. در همین راستا، او پیشنهاد داده بود که طبق سفارش‌هایی که به آنها داده می‌شد، دست به تولید محصول بزنند و تمامی بودجهٔ اختصاص داده شده به انبار و نگهداری محصولات تولید شده حذف شود. با اتخاذ این استراتژی، آنها می‌بایست بعد از گرفتن سفارش از مشتری، یک شبه آن محصول سفارشی را تولید می‌کردند و به دست مشتری می‌رسانند.

دانا دوبینسکی با این مسئله مخالف بود زیرا فکر می‌کرد که موفقیت شرکت اپل به میزان زیادی وابسته به توزیع و پخش درست محصولات‌اش است. او نگران بود که این روش، در فرایند توزیع محصولات مشکلاتی به وجود بیاورد.

در سال 1985، فرهنگ سازمانی اپل آن‌طور که باید و شاید خوب نبود و استیو جابز هم تمام تلاش خود را می‌کرد تا پس از جان اسکالی -مدیرعامل قبلی- بتواند اپل را به پتانسیل کامل خود برساند. در عین حال، استیو جابز بر این باور بود که آیندهٔ شرکت به پروژهٔ مکینتاش وابسته است و بخشی از پروژهٔ مکینتاش هم این بود که کارخانه‌یی تمام‌عیار ساخته شود تا در آن بتوان، یک شبه کامپیوترهای سفارش داده شده را ساخت.

پس از گذشت یک ماه، دانا دوبینسکی آشکارا مخالفت خود را اعلام کرد ولی این امر باعث اخراج او نشد بلکه او در کارش ترفیع گرفت و مدیریت یکی از نرم‌افزارهای کمکی اپل را به عهدهٔ او گذاشتند. 

دانا دوبینسکی پس از ترک شرکت اپل در سال 1991، مدیرعامل شرکت Palm Computing شد. مدتی بعد هم شرکت Handspring را تأسیس کرد و در سال 2002 توانست یکی از اولین گوشی‌های هوشمند را به نام Treo تولید کند.

منبع