یکی از کارمندان شرکت Apple با استیو جابز مخالفت کرد و به جای این که اخراج شود، ترفیع گرفت!

یکی از کارمندان شرکت Apple با استیو جابز مخالفت کرد و به جای این که اخراج شود، ترفیع گرفت!

در سال 1985 استیو جابز پیشنهادی داد که خط مشی توزیع محصولات شرکت را به طور کلی تغییر می داد. دانا دوبینسکی در آن زمان یکی از مدیران سطح میانی شرکت اپل بود و شدیداً با ایده ی استیو جابز مخالف بود و گفته بود که اگر این ایده انجام شود از کارش استعفا خواهد داد اما این در حالی است که نه تنها دانا استعفا نداد، بلکه ترفعی شغلی هم گرفت. برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع، با سکان آکادمی همراه باشید.

متاسفانه در سال 1985 شرکت اپل وضعیت خوبی نداشت، جان اسکالی مدیر عامل این شرکت بیان کرده است که آقای استیو جابز در آن شرایط سخت، تمام تلاش خود را می کرد تا بتواند دوباره کنترل شرکت را به دست بگیرد و شرکت را از آن وضعیت نابسامان نجات دهد. به همین دلیل او پیشنهاد داده بود که تمام شش انباری که در آمریکا دارند را تعطیل کنند و دیگر بودجه ای به آن ها اختصاص ندهند و از این به بعد طبق سفارش هایی که به آن ها داده می شود، محصولات خود را تولید کنند. با این روش آن ها می بایست بعد از گرفتن سفارش از مشتری یک شبه آن محصول سفارشی را تولید کنند و به دست مشتری برسانند.

دانا دوبینسکی با این مسئله مخالف بود، چون فکر می کرد که موفقیت شرکت اپل به میزان زیادی وابسته به توزیع و پخش درست محصولات اش است. او نگران بود که این روش، در فرایند توزیع محصولات، مشکلاتی به وجود بیاورد. در سال 1985 فرهنگ سازمانی اپل آن طور که باید و شاید خوب نبود و استیو جابز هم تمام تلاش خود را می کرد تا پس از جان اسکالی -مدیرعامل قبلی- بتواند اپل را به فول پتانسیل خود برساند. در عین حال، استیو جابز بر این باور بود که آینده ی شرکت به پروژه ی مکینتاش وابسته است. بخشی از پروژه مکینتاش این بود که کارخانه یی تمام عیار ساخته شود تا در آن بتوان یک شبه کامپیوتر های سفارش داده شده را ساخت.

بعد از گذشت یک ماه، دانا دوبینسکی آشکارا مخالفت خود را اعلام کرد ولی این امر باعث اخراج او نشد بلکه او در کارش ترفیع گرفت و مدیریت یکی از نرم افزارهای کمکی اپل را به عهده ی او گذاشتند. دانا دوبینسکی پس از ترک شرکت اپل در سال 1991 مدیر عامل شرکت Palm Computing شد. مدتی بعد شرکت Handspring را تاسیس کرد و در سال 2002 توانست یکی از اولین گوشی های هوشمند را به نام Treo تولید کند.

حال سوال اینجا است که آیا در شرکت های ایرانی هم می توانیم شاهد چنین ذهنیت های بازی باشیم که مدیرعامل ها بتوانند مخالف های زیردستان خود را تحمل کنند؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع