آشنایی با سرویس آنلاین Turtl: فضایی برای ذخیره سازی اطلاعات شخصی

آشنایی با سرویس آنلاین Turtl: فضایی برای ذخیره سازی اطلاعات شخصی

کسانی که در قالب یک تیم کار می کنند، همواره این دغدغه را دارند که چگونه با سایر هم تیمی های خود چیزهایی را به اشتراک بگذارند، نظر ایشان را در مورد کار خاصی جویا شوند، اطلاعات خود را به چه شکلی در قالب بستری ایمن نگهداری کنند و بسیاری چیزهای دیگر! Turtl به شما این اجازه را می دهد تا به یادداشت برداری، نشانه گذاری وب سایت ها و ذخیره ی اطلاعات مربوط به پروژه های حساس بپردازید. از اقداماتی مانند به اشتراک گذاشتن پسورد با سرپرست تان در محیط کار گرفته تا پیگیری روند تحقیق در مورد مقاله ای که می نویسید. Turtl از همه ی این ها را در جای امنی نگهداری می کند و هیچ کس نمی تواند به آن ها دسترسی داشته باشد مگر خود شما و کسانی که با آن ها مطالب را به اشتراک گذاشته اید. برای آشنایی با این سرویس، با سکان آکادمی همراه باشید.

Turtl چیست؟
Turtl مکانی امن برای نگهداری یادداشت ها، بوک مارک ها، پسوردها، ایده ها، عکس ها، اسناد و تمام چیزهایی است که شما می خواهید در امنیت کامل نگهدارید. تگ کردن و فیلتر کردن راحت توسط این سرویس آنلاین، آن را به گزینه ی مناسبی برای سازماندهی و پژوهش های شخصی و حرفه ای تبدیل کرده است. Turtl مانند Evernote یی است که امنیت بسیار بالایی دارد.

چگونه امنیت را فراهم می کند؟
Turtl هنگامی که شما لاگین هستید، پسوردتان را می گیرد و از آن برای ساخت یک Cryptographic key یا کلیدی مخفی استفاده می کند و با این کلید تمام اطلاعاتی که شما می خواهید در دیوایس تان ذخیره کنید را رمزنگاری می کند. این بدان معنا است که فقط شما و کسانی که اطلاعات را با آن ها به اشتراک گذاشته اید، می توانید به اطلاعات دسترسی داشته باشید.

آیا می توانم اطلاعات را به اشتراک بگذارم؟
بله! Turtl به شما این اجازه را می دهد که مطالب خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و همین طور می تواند مطالب شخصی تان که نمی خواهید با دیگران به اشتراک بگذارید را در جایی امن نگهداری کند. این شما هستید که تصمیم می گیرید کدام یک از اطلاعات تان به اشتراک گذاشته شود و کدامیک به صورت کاملاً خصوصی نگهداری شوند!

هزینه ی استفاده از آن چقدر است؟
تا حجم 100mb به صورت رایگان در اختیارتان قرار می گیرد ولی بیشتر از آن ماهیانه 5 دلار هزینه دارد.

آیا ترتل اپن سورس است؟
بله. تمام سورس کد Turtl برای کاربرانش به صورت آنلاین روی پروفایل اختصاصی ترتل در گیت هاب در دسترس است. لایسنس ترتل هم بر اساس GPL نسخه ی 3 است یعنی هر کس می تواند ورژن خاص خودش را دانلود کرده و چه برای مصارف شخصی و چه برای مصارف درون سازمانی از آن استفاده کند.

در پایان هم گفتگویی که با مبتکر این طرح صورت گرفته را ارائه می دهیم تا بیشتر با نقطه نظرات عوامل اجرایی Turtl آشنا شوید. مبتکر این طرح در پاسخ به این سوال که «چرا این سرویس را درست کردید؟» گفت:

به دلیل این که از نظر ما حریم خصوصی باید راحت به دست بیاید. الان زمان بسیار مهمی است زیرا همه چیز در زندگی ما به سرعت به سمت دنیای دیجیتال می رود. عده ای از مردم از برنامه های کاربردی Dropbox و Evernote استفاده می کنند چون کار با آن ها آسان است.اما نمی دانند وقتی این کار را می کنند حریم خصوصی خود را در معرض خطر قرار می دهند. اطلاعاتی که توانسته اند از دست هکرها و شرکت های تبلیغاتی در امان بمانند در نهایت توسط ناظران دولتی هک می شوند. تنها راهی که می توان از آن طریق اطلاعات خصوصی را واقعا خصوصی نگه داشت، این است که آن ها را به هیچ وجه آنلاین نگه داری نکنیم و بهترین کار رمزنگاری کردن اطلاعات است. یادگیری و استفاده کردن از برنامه های رمزنگاری می تواند سخت باشد و یک اشتباه ممکن است تمام کارهایتان را بر باد دهد اما سرویس Turtl همه ی این مسائل را حل کرده است. این برنامه تمام شیوه های رمزنگاری را در کنار هم قرار داده و محیطی زیبا را ایجاد کرده است که در هنگام استفاده از آن فراموش می کنید که دارید با یک برنامه ی ضد هکری کار می کنید. ترتل با این هدف ساخته شده است که به شما این امکان را بدهد تا مطالب خود را در محیطی امن با دیگران به اشتراک بگذارید.

منبع