بیل گیتس و ماجرای هک کردن کامپیوتر مدرسه برای ملاقات با دخترها

بیل گیتس و ماجرای هک کردن کامپیوتر مدرسه برای ملاقات با دخترها

بیل گیتس یکی از بزرگترین شرکت‌های نرم‌افزاری دنیا را -با همکاری پُل آلن- بنیان گذاشته است. آقای گیتس از همان کودکی به علوم کامپیوتری علاقهٔ زیادی نشان می‌داد تا جایی که یک بار از تخصصش برای هک کردن کامپیوترهای مدرسه برای ملاقات با دختران هم‌کلاسی استفاده کرد! 

بیل گیتس نیازی به معرفی ندارد. هر کسی که با کامپیوتر سر و کار داشته باشد، می‌داند که او شرکت مایکروسافت را پایه‌ریزی کرده و در حال حاضر، ثروتمندترین فرد دنیا است. او در سال 2000، بنیاد بیل و ملیندا گیتس را تأسیس کرد که بیشتر از 33 میلیارد دلار به پروژه‌های بشردوستانه و با هدف رفاه اجتماعی کمک کرده است.

او برای اولین بار در مدرسه‌ای خصوصی در سیاتل از کامپیوتر استفاده کرد و زمانی که 13 ساله بود اولین برنامهٔ کامپیوتری‌اش را نوشت. آنجا همان مدرسه‌ای بود که در آن بیل گیتس با پُل آلن آشنا شد. این دو دوست که علاقه و اشتیاق زیادی نسبت به کامپیوتر داشتند، گه‌گاهی به دنبال هک کردن کامپیوترها بودند. او در مصاحبه‌ای با BBC دربارهٔ این ماجرا بیشتر توضیح داده و گفته که چه‌طور اسمش را در کلاس‌هایی ثبت می‌کرده که همهٔ شرکت‌کنندگانش را دخترها تشکیل می‌دادند.

در واقع، بیل گیتس به همراه دوستش پُل آلن، سیستم مدیریت کلاس‌های مدرسه را طوری تغییر می‌دادند که بیل بتواند با دختران مدرسه، هم‌کلاس شود. بیل گیتس در این باره می‌گوید:

اینکه می‌تونستم با دخترها سر یک کلاس بشینم به معنی ارتباط برقرار کردن با آنها نبود. من در برقراری ارتباط با جنس مخالفم مشکل داشتم؛ حتی زمانی که به دانشگاه هاروارد رفتم. گرچه در کالج کمی اجتماعی‌تر شده بودم اما باز هم برقراری ارتباط با دخترای دانشگاه برام سخت بود.

در نهایت، بیل گیتس در سال 1987 با سرمایه‌ای معادل 1.25 میلیارد دلار، توانست جوان‌ترین میلیاردر خودساختهٔ جهان شود. در حال حاضر او بر فعالیت‌های بشردوستانه تمرکز دارد و در صدد الهام‌بخشیدن به ثروتمندان برای پیوستن به کمپین Giving Pledge و مشارکت در کارهای خیر و بشردوستانه است.

منبع