بهترین شبیه‌سازهای اندروید برای بازی‌های PC ،PSP و N64

بهترین شبیه‌سازهای اندروید برای بازی‌های PC ،PSP و N64

در این پست به معرفی شبیه‌سازهای برتر اندروید برای استفاده از بازی‌های کامپیوتری، کنسول‌های نینتندو 64 و PSP خواهیم پرداخت.

C64.emu
این امولاتور اپن‌سورس پیشرفته، یکی از باثبات‌ترین شبیه‌سازهای اندروید است. C64.emu بیشترین فرمت‌ها را پشتیبانی کرده و اپلیکیشن‌های مولتی‌دیسک را بهتر اجرا می‌کند. این شبیه‌ساز بیشترین امکانات مورد نیاز برای اجرای اکثر بازی‌ها را فراهم می‌کند و به گفتهٔ توسعه‌دهندگان این امولاتور، امکانات و ویژگی‌های دیگری نیز در آینده به آن افزوده خواهد شد (این شبیه‌ساز یک نسخهٔ رایگان هم تحت عنوان Frodo C64 دارد که اگر شما به دنبال نسخهٔ رایگان هستید، می‌توانید از آن استفاده کنید). 

Nostalgia.NES
به کمک این شبیه‌ساز می‌توانید خاطرات بازی‌های قدیمی را زنده کنید. این شبیه‌ساز، قابلیت شخصی‌سازی کنترل‌های مجازی، ذخیرهٔ بازی و عقب بردن حرکت‌ها را در اختیار شما می‌گذارد. Nostalgia.NES در گذشته و قبل از به شهرت رسیدن، امکان انجام دوبارهٔ بازی‌های مشهوری چون سوپرماریو و مگامن را فراهم کرده بود. این اپلیکیشن، امکاناتی نظیر ذخیره‌سازی بازی‌ها، بازی چندنفره، استفاده از صفحه کلید و دکمه‌های توربو دارد.  

علاوه بر اینها، قابلیت شگفت‌انگیز به عقب برگرداندن حرکات بازی به شما اجازه می‌دهد که در بازی چند ثانیه به عقب برگردید. Nostalgia.NES یکی از بهترین شبیه‌سازها برای اندروید است.

ePSXe
یکی از بهترین شبیه‌سازها برای اجرای بازی‌های کلاسیک اولین نسل کنسول‌های پلی‌استیشن، نظیر Tekken 3 و Crash Bandicoot است. این شبیه‌ساز قادر است که 99٪ بازی‌های PSX را اجرا کند. این شبیه‌ساز با فراهم کردن امکان تقسیم صفحه نمایش، موجب می‌شود که دو بازیکن به طور هم‌زمان بتوانند با یک دیوایس بازی کنند.

تنها نقطهٔ ضعف این شبیه‌ساز این است که یادگیری کار با آن چندان ساده نیست؛ برای استفاده از این اپلیکیشن باید قدرت یادگیری بیشتری داشته باشید اما همین که آن را فرا گرفتید، متوجه خواهید شد که یکی از بهترین شبیه‌سازهای اندروید است.

PPSSPP
همان‌طور که از اسم این شبیه‌ساز برمی‌آید، اگر می‌خواهید بازی‌های PSP را بر روی اندروید اجرا کنید، باید از PPSSPP استفاده کنید. این یکی از بهترین شبیه‌سازها برای بازی‌های PSP است که با استفاده از آن می‌توانید بازی‌های PSP خود را به فرمت iso. یا cso. تبدیل کنید. امکان ذخیرهٔ بازی‌ها و استفاده از کنترلرهای خارجی نیز در این شبیه‌ساز پشتیبانی می‌شود.

حتی می‌توانید بازی‌های ذخیره شدهٔ خود را از PSP منتقل کنید. از آنجایی که PSP نسبتاً جدید و قدرتمند است، به ویژگی‌ها و امکانات خاصی برای اجرای این بازی‌ها نیاز دارید. بسته به دیوایس اندرویدی‌ای که از آن استفاده می‌کنید، بازی‌ها ممکن است به خوبی اجرا نشوند یا سرعت‌شان کاهش پیدا کند. 

MAME4Droid
یکی از بهترین شبیه‌سازهای اندروید است که می‌تواند بسیاری از بازی‌های کلاسیک ۲۰ سال اخیر را اجرا کند. با این حال، برای اجرای بدون نقص بازی‌ها، باید این اپلیکیشن را روی گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی نسبتاً قدرتمند نصب کنید (سخت‌افزارهای ضعیف‌تر نمی‌توانند بازی‌ها را با بهترین سرعت ممکن اجرا کنند).

MAME مخفف Multiple Arcade Machine Emulator است و نسخهٔ اندروید آن بیش از 8 هزار ROM مختلف را پشتیبانی می‌کند. MAME4Droid یکی از بهترین شبیه‌سازهای اندروید برای اجرای بازی پوکمون است.

MyBoy
این شبیه‌ساز بازی‌های Running Game Boy و Game Boy Color را به خوبی اجرا می‌کند. مانند سایر امولاتورها، MyBoy نیز از امکان ذخیرهٔ مراحل بازی و جلو بردن سریع بهره می‌برد. همچنین بازیکن‌ها می‌توانند از بلوتوث به جای کابل‌های قدیمی Nintendo استفاده کنند. در بازی‌هایی که امکان بازی چند نفر به طور هم‌زمان وجود داشته باشد، امکان اتصال از طریق بلوتوث و وای‌فای نیز فراهم شده است. پس اگر از وای‌فای یا بلوتوث استفاده می‌کنید، MyBoy یکی از بهترین شبیه‌سازها برای اندروید خواهد بود.

DraStic DS
با استفاده از شبیه‌ساز DraStic شرکت نینتندو، می‌توانید بازی‌ها را با Nintendo DS و دو نمایشگر کنار هم آن اجرا کنید. این شبیه‌ساز با کنترلرهای سخت‌افزاری سازگار است و از قابلیت ذخیرهٔ مراحل بازی و استفاده از کدهای کاربردی برای تقلب کردن، پشتیبانی می‌کند.

DraStic یکی از بهترین امولاتورهای کنسول‌های دستی نینتندو است. البته این شبیه‌ساز هنوز کامل نیست اما ویژگی‌هایش از جمله سازگاری با ROM و اجرای روان بازی، آن را به یک شبیه‌ساز خوب تبدیل کرده است. DraStic تعداد زیادی از بازی‌ها را پشتیبانی می‌کند و تنظیمات منو و کنترل خوبی دارد.

Mega N64
یکی از بهترین شبیه‌سازهای N64 برای اندروید است. این امولاتور در حال حاضر بهترین گزینه برای اندروید است که در واقع نسخهٔ اصلاح شده‌ای از +Mupen64 است که به صورت اپن‌سورس عرضه شده است. این شبیه‌ساز دارای اشکالات گرافیکی محدودی است اما با این وجود، یکی از بهترین امولاتورهایی است که می‌توانید از آن استفاده کنید.

ClassicBoy
این امولاتور با سایر شبیه‌سازهای اندرویدی تفاوت عمده‌ای دارد چرا که کنسول‌های متعددی را پشتیبانی می‌کند و فقط متعلق به یک کنسول نیست. این قابلیت بدان معنا است که شما برای اجرای بازی‌های قدیمی مورد علاقهٔ خود نیاز به نصب چندین اپلیکیشن مجزا ندارید.

ClassicBoy بازی‌های مختلفی من‌جمله NES ،Sega Genesis ،Neo Geo، نینتندو 64، پلی استیشن 1 و کنسول‌های دستی Game Boy را پشتیبانی می‌کند. برای استفاده از قابلیت ذخیرهٔ مراحل بازی، باید از نسخهٔ پولی این اپلیکیشن استفاده کنید.