TrumpScript: زبان برنامه‌نویسی الهام گرفته از شخصیت دونالد ترامپ

TrumpScript: زبان برنامه‌نویسی الهام گرفته از شخصیت دونالد ترامپ

دو دولوپر در جریان یک هَکاتون و پس از 20 ساعت کدنویسی، یک زبان برنامه‌نویسی مبتنی بر پایتون تحت عنوان TrumpScript نوشتند؛ زبانی که سینتکس آن برگرفته از شخصیت دونالد ترامپ است. 

TrumpScript زبانی است که توسط دو دانشجوی علوم کامپیوتر به نام‌های Sam Shadwell و Chris Brown که پس از 20 ساعت کدنویسی با شرکت در یک هَکاتون این زبان برنامه‌نویسی را ابداع کرده‌اند. این زبان مبتنی بر زبان برنامه‌نویسی پایتون است که با الهام از صحبت‌های دونالد ترامپ -رئیس جمهور ایالات متحده- طراحی شده‌ است. 

اینکه TrumpScript از گفته‌های ترامپ الهام گرفته شده به چه معنا است؟
برای نوشتن یک برنامه در زبان TrumScript، باید از کلمات از پیش تعیین شده و تعداد معدودی از عملگرها استفاده کنید. پیغام‌های خطا در ردیابی باگ‌ها کمکی به شما نمی‌کنند و به جای کلماتی چون true و false از چیزهایی همچون fact و lie استفاده می‌شود که در ادامه با برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های این زبان آشنا خواهید شد:

- در این زبان، اعداد اعشاری وجود ندارد و فقط اعداد صحیح به کار می‌روند چرا که به گفتهٔ دونالد ترامپ، آمریکا قرار نیست کاری را نیمه‌کاره رها کند.
- همهٔ اعداد باید بزرگ‌تر از 1 میلیون باشند چرا که اعداد کوچک، بی‌اهمیت هستند.
- هیچ دستوری برای Import (وارد کردن) وجود ندارد چرا که ایشان اعتقاد دارند همه چیز باید داخل آمریکا ساخته شده باشد.
- همان‌طور که قبلاً گفتیم، به جای مقادیر true و false از fact و lie به ترتیب به معنی «حقیقت» و «دروغ» استفاده می‌شود.
- فقط رایج‌ترین کلمات انگلیسی، کلمات مورد علاقهٔ ترامپ و نام سیاست‌مداران فعلی می‌توانند به جای اسامی متغیر استفاده شوند.
- تقریباً اکثر پیام‌های خطا، نقل‌قول‌هایی از ترامپ هستند.
- همهٔ برنامه‌ها باید با عبارت America Is Great تمام شوند.
- این زبان به طور خودکار 4.5 میلیارد دلار فوربس را به 10 میلیارد دلار تبدیل می کند (بنا بر آخرین آمار فوربس در سال 2015، دونالد ترامپ ثروتی معادل با 4.5  میلیارد دلار دارد).
- این زبان با ویندوز سازگاری ندارد چون ترامپ اعتقادی به PC ندارد!

نظر شما چیست؟ آیا برنامه‌نویسان خلاق ایرانی روزی دست به طراحی یک زبان برنامه‌نویسی مثلاً تحت عنوان RohaniScript یا AhmadinejadScript خواهند زد؟ نظرات و دیدگاه‌ها خود را با ما و سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.