TrumpScript: زبان برنامه نویسی الهام گرفته از شخصیت دونالد ترامپ

TrumpScript: زبان برنامه نویسی الهام گرفته از شخصیت دونالد ترامپ

دو برنامه نویس در جریان یک هکاتون و پس از 20 ساعت کدنویسی، یک زبان برنامه نویسی بر پایه ی پایتون تحت عنوان TrumpScript نوشتند، زبانی که مورد پسند دونالد ترامپ واقع خواهد شد. در این مقاله نگاهی به قوانین و ساختار این زبان می اندازیم. با سکان آکادمی همراه باشید.

Sam Shadwell و Chris Brown دو دانشجوی علوم کامپیوتری هستند که با شرکت در یک هکاتون این زبان برنامه نویسی را ابداع کرده اند. پس از 20 ساعت کدنویسی، این دو برنامه نویس توانستند زبان TrumpScript که بر پایه ی پایتون است را با الهام از صحبت های دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوی ایالات متحده بنویسند. اما این که این زبان از گفته های دونالد ترامپ الهام گرفته شده است، به چه معناست؟ 

برای نوشتن یک برنامه در زبان TrumScript، باید از کلمات از پیش تعیین شده و زیرمجموعه ی محدودی از عملگرهای منطقی استفاده کنید. پیغام های خطا در ردیابی باگ ها کمکی به شما نمی کنند و به جای کلماتی چون true و false از چیزهایی همچون fact و lie استفاده می شود. در ادامه با برخی از ویژگی های این زبان آشنا می شویم:

- در این زبان، اعداد اعشاری وجود ندارد و فقط اعداد صحیح به کار می روند. چرا که به گفته ی دونالد ترامپ، آمریکا قرار نیست کاری را نیمه کاره رها کند.
- همه ی اعداد باید بزرگ تر از 1 میلیون باشند. اعداد کوچک، بی اهمیت هستند.
- هیچ دستوری برای Import یا وارد کردن وجود ندارد. همه ی کدها باید وطنی باشند و داخل آمریکا ساخته شده باشند.
- همان طور که قبلا گفتیم، به جای مقادیر true و false از fact و lie به ترتیب به معنی «حقیقت» و «دروغ» استفاده می شود.
- فقط رایج ترین کلمات انگلیسی، کلمات مورد علاقه ی ترامپ و نام سیاست مداران فعلی، می توانند به جای اسامی متغیر استفاده شوند.
- تقریبا اکثر پیام های خطا، نقل قول هایی از ترامپ هستند.
- همه ی برنامه ها باید با این عبارت تمام شوند: ".America is great"
- این زبان به طور خودکار، 4.5 میلیارد دلار فوربس را به 10 میلیارد دلار تبدیل می کند (بنا بر آخرین آمار فوربس در سال 2015، دونالد ترامپ ثروتی 4.5  میلیارد دلاری دارد.)
- این زبان با ویندوز سازگاری ندارد چون ترامپ اعتقادی به PC ندارد!

نظر شما چیست؟ آیا برنامه نویسان خلاق ایرانی روزی دست به طراحی یک زبان برنامه نویسی مثلا تحت عنوان RohaniScript یا AhmadinejadScript خواهند زد؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع