Sourced روش جدیدی برای استخدام توسعه دهندگان نرم افزار

Sourced روش جدیدی برای استخدام توسعه دهندگان نرم افزار

Tyba پلتفرم جدید خود را برای استخدام توسعه دهندگان حرفه ای منتشر کرده است. این پلتفرم که Sourced نام دارد و توسعه دهندگانش ترجیح می دهند که آن را به صورت {source{d معرفی کنند، بر استخدام توسعه دهندگان حرفه ای تمرکز دارد. برای آشنایی بیشتر با این پلتفرم، با سکان آکادمی همراه باشید.

نحوه ی کار پلتفرم Sourced به این صورت است که کدهای ارسال شده در سرویس هایی نظیر GitHub و Bitbucket را بررسی می کند و دیتابیسی از مهارت ها و تجربیات هر کدنویس ایجاد می کند. این سیستم، سبک و ساختار استفاده شده در ابزارها، زبان ها، کتابخانه ها و فریم ورک های استفاده شده توسط کدنویسان را نیز بررسی می کند و نتایج را با آنچه که کارفرمایان به دنبالش هستند، تطبیق می دهد؛ به طور خلاصه، یک روش هوشمندانه و توسعه محور برای حل مشکلات و مسائل مربوط به دنیای توسعه.

برای این که توسعه دهندگان نگرش مثبتی به استفاده از Sourced داشته باشند، کارشناسان HR که در روند استخدام به شیوه های سنتی وجود دارند، از این سیستم کنار گذاشته شده اند. در عوض، sourced تیمی متشکل از 10 توسعه دهنده ی نرم افزار در اختیار دارد که کار آن ها صحبت با کسانی است که برای احراز یک شغل مناسب تشخیص داده شده اند. Eiso Kant یکی از موسسان Tyba درباره ی این سیستم می گوید:

"Sourced نه تنها سیستمی برای موثرتر کردن فرایند استخدام است بلکه به توسعه دهندگان کمک می کند تا از تمام توانایی های خود بهره ببرند. این سیستم طوری طراحی شده است که بهترین زمان برای تغییر شغل یا یادگیری مهارت های جدید برای باقی ماندن در بازار کار را تشخیص می دهد."

مانند بیشتر ایده های استارتاپی، Tyba این سیستم را به عنوان یک پروژه ی جانبی آزمایشی ایجاد کرده است اما ایده ی این پروژه و نحوه ی عملکرد آن به قدری خوب است که کم کم به کسب و کار اصلی این شرکت تبدیل خواهد شد. Kant درباره ی این پروژه می گوید عملکرد Sourced تاکنون بسیار خوب بوده است به نحوی که اعضای تیم با سه توسعه دهنده در دقیقه، در تماس هستند. این شرکت اعلام کرده است که تاکنون بیش از 4.6 میلیون توسعه دهنده مشارکت کننده در 14.4 میلیون پروژه و 742 میلیون خط کد، بررسی کرده است.

البته کدنویسانی که تمایلی به برقراری ارتباط نداشته باشند و این را در پروژه های متن باز خود اعلام کرده باشند، Sourced به این درخواست آن ها احترام خواهد گذاشت. گرچه در حال حاضر تمام توسعه دهندگان در پروژه های سرویس های میزبانی وب آنلاین مشارکت نمی کنند اما تحقیقات Sourced نشان می دهد که سال آینده، 90 درصد توسعه دهندگان نرم افزار جهان از GitHub استفاده خواهند کرد. اگر این فرضیه درست باشد، Sourced در حال ساخت کسب و کاری فوق العاده و هوشمندانه است. 

متاسفانه این سیستم را نمی توان برای زمینه های دیگر شغلی مورد استفاده قرار داد اما شاهد این خواهیم بود که چطور Sourced می تواند با شیوه های استخدام همیشگی، مبارزه کند (لازم به‌ذکر است که دولوپرهای جویای کار می‌توانند با مراجعه به سرویس استخدام برنامه نویس (جابز) سکان آکادمی، از فرصت‌های شغلی برنامه‌نویسی در شرکت‌های نرم‌افزاری ایرانی مطلع گردند).

منبع