PowerApps: ابزار مایکروسافتی برای ساخت اپلیکیشن‌های تجاری بدون داشتن مهارت‌های کدنویسی

PowerApps: ابزار مایکروسافتی برای ساخت اپلیکیشن‌های تجاری بدون داشتن مهارت‌های کدنویسی

 PowerApps یکی از محصولات مایکروسافت است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از آن و بدون داشتن هیچ‌گونه مهارتی کدنویسی، اپلیکیشن‌های موبایل بسازند. هدف از عرضهٔ این پلتفرم این بوده تا اپلیکیشن‌های تجاری موبایل افزایش پیدا کرده و کمتر مانند گذشته به PC وابسته باشند. 

با استفاده از PowerApps، دولوپرها می‌توانند به اطلاعات سرویس‌های ابری مانند Office 365 ،Salesforce ،Dropbox یا سایر سرویس‌های مشابه دسترسی داشته باشند و از آنها برای ساخت اپلیکیشن مورد نظر خود استفاده کنند. این پلتفرم همچنین نمونه‌هایی از پیش طراحی شده را در اختیار شما می‌گذارد تا مجبور نباشید که همه چیز را از ابتدا طراحی کنید.

این نرم‌افزار برای PC طراحی شده اما از طریق اپلیکیشن‌هایی برای سیستم‌عامل‌های آی‌او‌اس، اندروید و ویندوزفون نیز در دسترسی خواهد بود. نرم‌افزارهای ساخته شده با استفاده از یک لینک قابلیت اشتراک‌گذاری خواهند داشت و همچنین کاربران دیگر نیز می‌توانند در اجرای آن مشارکت کنند.

Bill Staples، مدیر ارشد پلتفرم این نرم‌افزار اعلام کرد که هدف از ایجاد PowerApps، حذف خلاء خلاقیتی میان اپلیکیشن‌های تجاری است. گرچه این ایده اولین بار توسط مایکروسافت مطرح نشده است، اما این شرکت به عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین برندهای تجاری در دنیای نرم‌افزار دارای یک برتری نسبی نسبت به رقبا است و اولین انتخاب بسیاری از توسعه‌دهندگان در سراسر جهان خواهد بود.