آیا خالق توزیع Debian لینوکس خودکشی کرده است؟

یکی از اعضای تیم Docker به نام Ian Murdock که بیشتر با خاطر خلق توزیع معروف و محبوب دبیان لینوکس شناخته می‌شود در سن ۴۲ سالگی دچار مرگ ناگهانی شد که کماکان علت مرگش نامشخص است. پیش از مرگ، در اکانت توییتر Ian Murdock چند توییت مرتبط با خودکشی منتشر شد اما برخی بر این باروند که اکانتش هک شده است.

پلیس سانفرانسیسکو پس از گذشت چند روز از مرگ خالق دبیان موفق به یافتن دلیل مرگ وی نشده است اما باتوجه به انتشار توییت های منتشر شده در روز دوشنبه ی گذشته مبنی بر اینکه «امشب خودکشی خواهم کرد!»، برخی بر این باورند که او خودکشی کرده است!
آقای Murdock در ماه آگوست سال 1993 توزیع Debian از سیستم عامل لینوکس را طراحی کرد که بخش ian در نام Debian برگرفته از نام کوچک او -Ian- است. لازم به ذکر است که توزیع دبیان اولین توزیعی از لینوکس بود که اصطلاحاً Forge شد. به عبارت دیگر، توسط دیگر افراد و سازمان ها مورد استفاده ی مجدد برای طراحی توزیع‌های دیگر قرار گرفت و می‌توان گفت که توزیع دبیان یکی از موفق ترین پروژه های اپن سورسی است که تاکنون طراحی شده است.
از جمله سمت های آقای Murdock در دهه ی گذشته می‌توان به مدیریت فنی Linux Foundation و مدیریت ارشد در شرکت Sun Microsystems که بعداً توسط اوراکل خریداری شد اشاره کرد.

Debian Linux Founder Ian Murdock Has Died

0


بهزاد مرادی

از جمله علائق بهزاد مرادی می توان به نشر علم،‌ سرمایه گذاری روی نسل آینده، زبان برنامه نویسی پی اچ پی و جامعه متن باز و همچنین راه اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و او بر این باور است که سکان آکادمی بستری است که از آن طریق می تواند به علائق اش جامه ی عمل بپوشاند. از جمله فعالیت های وی در سکان آکامی می توان به تالیف دوره های آنلاین برنامه نویسی و ترجمه مقالات وبلاگ اشاره کرد. 


  • stack programer در تاریخ: 1394/10/13

    مرگش یک فقدان برای لینوکس است

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)