ریلیس Ruby 2.3.0 با قابلیت های جدید و پرفورمنسی به مراتب بهتر

تیم توسعه ی زبان برنامه نویسی Ruby به تازگی نسخه ی 2.3.0 را ریلیس کرده است که گفته می شود اولین نسخه ی پایدار سری 2.3 از این زبان است. زبان برنامه نویس روبی یک زبان شیء گرای چند منظوره و اپن سورس است که هدف از طراحی آن سادگی و سرعت در توسعه ی نرم افزار بوده است. به گفته ی سایت رسمی این زبان، سینتکس روبی ساده و روان است به طوری توسعه دهندگان به سادگی می توانند با سورس کد این زبان تعامل داشته باشند. با ابداع فریم ورکی تحت عنوان Ruby on Rails نیز بر تعداد طرفداران این زبان برنامه نویسی که در کشور ژاپن طراحی شده است نیز افزوده گردیده است.

برنامه ی معروف Hello World در زبان روبی به شکل زیر است:

# The Greeter class
class Greeter
  def initialize(name)
    @name = name.capitalize
  end

  def salute
    puts "Hello #{@name}!"
  end
end

# Create a new object
g = Greeter.new("world")

# Output "Hello World!"
g.salute

یکی از قابلیت هایی که به این نسخه از زبان روبی اضافه شده چیزی است تحت عنوان Frozen String Literal Pragma که سینتکس آن به صورت زیر است

CONSTANT_STRING = 'constant string'.freeze

با استفاده از این قابلیت جدید زبان روبی، Performance (پرفرومنس یا عملکرد) اپلیکیشن های نوشته شده با این زبان بهبود می یابد چرا که نیاز به ساخت آبجکت های به مراتب کمتری وجود خواهد داشت زیرا از این پس می توان استرینگ ها را اصطلاحا Freeze کرده یا ثابت نگاه داشت. جهت آشنایی بیشتر با قابلیت های جدید این نسخه از زبان روبی، به سایت رسمی زبان برنامه نویسی روبی مراجعه نمایید.

Ruby 2.3.0 Released With New Features And Performance Improvements

0


بهزاد مرادی

از جمله علائقم می‌شه به نشر علم،‌ سرمایه‌گذاری روی نسل آینده، برنامه‌نویسی به خصوص زبان PHP و جامعهٔ اپن‌سورس و همچنین راه‌اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و اعتقاد دارم که سکان آکادمی می‌تونه بستری باشه که از اون طریق به علائقم جامهٔ عمل بپوشونم!


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)