معرفی پلتفرم Flutter برای توسعه ی اپ های Android و iOS

پلتفرم Flutter این امکان را به توسعه دهندگان می‌دهد تا بتوانند اپلیکیشن های موبایل اصطلاحاً Cross-platform برای سیستم عامل های اندروید و آی او اس طراحی کنند. بنا به گفته ی سایت فلاتر، کاربران تجربه‌ای زیبا، سریع و بدون هرگونه سردرگمی در کار با این پلتفرم خواهند داشت. برای آشنایی بیشتر با فلاتر، با سکان آکادمی همراه باشید.

پلتفرم فلاتر سه کامپوننت اصلی در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد که عبارتند از:
- موتور دو بعدی موبایل-محور برای رندر کردن
- یک فریم ورک تعاملی
- ویجت های متریال دیزاین، کتابخانه‌های از پیش نوشته شده و ابزارهای مورد نیاز و پلاگین برای ویرایشگر Atom

لازم به ذکر است که این سبک توسعه ی اپلیکیشن برای موبایل را روش هیبریدی می نامند که یکی از معروف ترین پلتفرم های هیبریدی Phonegap نام دارد. آنچه فلاتر را از سایر پلتفرم های هیبریدی مجزا می‌سازد این است که فلاتر نه از WebView و نه از ویجت های OEM که در بسیار از دیوایس ها وجود دارند استفاده نمی‌کند بلکه در عوض از موتور رندرینگ اختصاصی خود برای ایجاد ویجت های اپلیکیشن مد نظر بهره می گیرد. علاوه بر این، فلاتر این امکان را در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد تا تجربه ی توسعه ی اپلیکیشن سریع و بهینه ای داشته باشند که در نهایت ایشان قادر خواهند بود اپ های زیبا و متناسب با نیاز باز کار طراحی کنند. جهت آشنایی بیشتر با این پلتفرم، به لینک زیر مراجعه نمایید.

Flutter

0


بهزاد مرادی

از جمله علائقم می‌شه به نشر علم،‌ سرمایه‌گذاری روی نسل آینده، برنامه‌نویسی به خصوص زبان PHP و جامعهٔ اپن‌سورس و همچنین راه‌اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و اعتقاد دارم که سکان آکادمی می‌تونه بستری باشه که از اون طریق به علائقم جامهٔ عمل بپوشونم!


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)