Mastering Etheruem: کتاب راهنمای استفاده از اتریوم

Mastering Etheruem: کتاب راهنمای استفاده از اتریوم

این روزها بازار بلاکچین، توکن‌ها و ارزهای رمزپایه مثل بیتکوین و اتریوم خیلی داغ است. اگر دنبال نقطه‌ای می‌گردید تا کارتان را با پلتفرم اتریوم شروع کنید و یا اگر جزو دولوپرهای اپن‌سورس هستید و از پیش با این پلتفرم آشنایی دارید، کتاب Mastering Etheruem یک کتاب فوق‌العاده در این زمینه است.

Mastering Etheruem کتابی است که توسط Gavin Wood و Andreas Antonopoulos به رشتهٔ تحریر درآمده و هر آنچه که لازم است در مورد قراردادهای هوشمند غیرمتمرکز بر روی بلاکچین اتریوم بدانید را در این کتاب آورده‌اند.

اتریوم این روزها با پیوند دادن محاسبات ابری، محاسبات شبکه‌ای و بلاکچین‌ها، یک پلتفرم محاسباتی غیرمتمرکز ایجاد کرده که توجه بسیاری از افراد را به خود جلب نموده و برای خیلی‌ها پول‌سازی کرده‌ است. حتی استارتاپ‌ها هم از این قافله عقب نمانده و شروع به استفاده از این پلتفرم در اکوسیستم نرم‌افزاری خود کرده و به وسیلهٔ آن در حال توسعهٔ اپلیکیشن‌های غیرمتمرکزی که تحت عنوان Decentralized Application یا به اختصار DApp شناخته می‌شوند هستند.

با استفاده از این کتاب، یاد می‌گیرید که چه‌طور در این سیستم فعالیت کرده و همچنین متوجه می‌شوید که چرا کمپانی‌هایی همچون آی‌بی‌ام و مایکروسافت نسبت به این پلتفرم علاقه نشان داده‌اند.

ریپازیتوری کتاب Mastering Etheruem در گیت‌هاب شامل طرح اولیهٔ این کتاب است که در پایان سال ۲۰۱۸ توسط انتشارات معروف O'Reilly Media منتشر خواهد شد.