افزوده شده قابلیت به اشتراک گذاری سورس کد سوئیفت در IBM’s Swift Sandbox

شرکت بزرگ IBM فضایی برای افراد مبتدی علاقمند به فراگیری زبان برنامه نویسی سوئیفت شرکت اپل ایجاد کرده که از آن طریق کاربران می توانند بدون نیاز به سیستم های اپل، اقدم به کدنویسی با زبان برنامه نویسی سوئیفت کنند. با استقبالی که از این سندباکس بوجود آمده، حال شرکت آی بی ام قصد دارد قابلیت های جدیدی به این سندباکس اضافه کند.

از جمله ی این قابلیت های جدید می توان به تم های مختلف برای محیط کدنویسی و مهم تر از آن، قابلیت به اشتراک گذاری پروژه های انجام شده اشاره کرد. از این پس، کاربران این سندباکس می توانند علاوه بر تم پیش فرض و سفید رنگ محیط کدنویسی، از تم تیره هم استفاده کنند که به نظر می رسد امروزه برنامه نویسان زیادی را به خود جذب کرده است.

قابلیت به اشتراک گذاری سورس کد هم به این شکل است که پس از تکمیل پروژه، یک URL کوتاه در اختیار شما قرار می گیرد -همچون تصویر بالا- که به سادگی می توان آن را در سایت هایی همچون استک اورفلو و ... به اشتراک گذاشت. علاوه بر این، قابلیت به اشتراک گذاری مستقیم لینک در شبکه های اجتماعی فیسبوک و توییتر هم فراهم شده است.

IBM’s Swift Sandbox adds a dark theme and code sharing options

0


بهزاد مرادی

از جمله علائق بهزاد مرادی می توان به نشر علم،‌ سرمایه گذاری روی نسل آینده، زبان برنامه نویسی پی اچ پی و جامعه متن باز و همچنین راه اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و او بر این باور است که سکان آکادمی بستری است که از آن طریق می تواند به علائق اش جامه ی عمل بپوشاند. از جمله فعالیت های وی در سکان آکامی می توان به تالیف دوره های آنلاین برنامه نویسی و ترجمه مقالات وبلاگ اشاره کرد. 


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)