پروژه ی جدید BBC برای پخش برنامه هایی متناسب با سلیقه و شخصیت مخاطبان

پروژه ی جدید BBC برای پخش برنامه هایی متناسب با سلیقه و شخصیت مخاطبان

بی بی سی اخیرا از پروژه ی آزمایشی Visual Perceptive Media که هدف آن به نمایش گذاشتن برنامه هایی متناسب با سلیقه و شخصیت افراد است، پرده برداری کرده است. این پروژه، ادامه ای است بر پروژه ی صوتی Perceptive Media که در آن، نمایش های رادیویی بر اساس فاکتورهایی نظیر موقعیت افراد و ساعت روز، تغییر می کرد. این پروژه ی تصویری با یک پروسه ی شخصی سازی که توسط یک اپلیکیشن موبایل اجرا می شود، آغاز می شود. این اپلیکیشن، سلیقه ی موسیقایی شما را رصد کرده و سوالاتی درباره ی شخصیت شما -به عنوان مثال میزان خلاقیت و اعتماد به نفس- از شما می پرسد. در نهایت، از این اطلاعات برای جمع آوری عناصر نمایش های تلویزیونی و ویرایش آن ها مطابق با سلیقه ی شما استفاده خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با این پروژه، با سکان آکادمی همراه باشید.

با توجه به پروفایلی که برای شما ایجاد شده است، اکت های صحنه نیز تغییر می کنند و یا بر کاراکتر خاصی بیشتر تاکید می شود. حتی ممکن است مدت زمان برخی صحنه ها متفاوت باشد. حتی ترکیب رنگ و موسیقی متن نیز قابل تغییر است. این پروژه توسط واحد تحقیق و توسعه ی BBC در Salford بریتانیا به اجرا در آمده است که البته مراحل اولیه را طی می کند و هنوز نسخه ی نمایشی تعاملی آن در دسترس نیست. گرچه در حال حاضر، اپلیکیشن موبایل، منبع شخصی سازی است اما در آینده همه ی فاکتور ها و منابع اطلاعاتی و حتی اطلاعات آنلاین و لحظه ای نیز به عنوان منبعی برای تغذیه ی این پروژه برای ارائه ی ویدیو ها، در نظر گرفته خواهند شد.

Visual Perceptive Media رسانه را به اجزایی تقسیم می کند که بر اساس پروفایل های کاربری به اجرا در می آیند. یک برنامه ی تلویزیونی را تصور کنید که بسته به تعداد اپیزودهایی که مشاهده کرده اید، متفاوت باشد. با توجه به گسترش روز افزون محتوای آنلاین، به نظر می رسد که این پروژه نیز با استقبال مخاطبان مواجه شود. گرچه این پروژه هنوز در مراحل ابتدایی و آزمایشی به سر می برد اما نشان خواهد داد که پخش ویدیوی آنلاین در آینده چه تغیراتی خواهد کرد.

به نظر شما آیا افراد دوست دارند فیلم هایی منطبق بر احساسات و خلقیات خود تماشا کنند یا افراد بیشتر ترجیح می دهند کاراکتری متفاوت از آنچه در درون خود دارند را نظاره کنند؟ نظرات خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع