تحلیل احساسات کاربران از طریق آنالیزگرهای وب

تحلیل احساسات کاربران از طریق آنالیزگرهای وب

محققین دانشگاه Brigham Young دریافته‌اند که نسل جدید Web Analytics (آنالیزگرهای تحت وب) این امکان را خواهند داشت تا رفتارهای کاربران در وب‌سایت‌های مختلف را رصد کنند. این تحقیق بر اساس یک تئوری صورت گرفته که بر اساس آن، گفته می‌شود کاربران در شرایط احساسی مختلف (مثلاً زمانی که عصبانی هستند)، به گونهٔ متفاوتی از ماوس خود استفاده می‌کنند.

جفری جنکینز -محقق اصلی این تحقیق- با عصبانی کردن گروهی از کاربرانی که تحت آزمایش بودند، توانست ثابت کند که کاربران در حین عصبانیت، ماوس را متفاوت از شرایط عادی حرکت می‌دهند و از روی همین سبک حرکت دادن ماوس، می‌توان به روحیات ایشان پی برد.

کاری که جفری جنکینز و تیمش انجام دادند بدین شکل بود که تعدادی کاربر را انتخاب نموده که از ایشان خواستند تا در یک آزمون تست هوش شرکت کنند و نتایج آزمون به این شکل بود که به کاربر گفته می‌شد هرچه امتیازش پایین‌تر باشد، وی از بهرهٔ هوشی کمتری برخوردار است (البته نرم‌افزار به گونه‌ای طراحی شده بود که کاربران باهوش نیز نتوانند از تمام پتانسیل خود بهره گرفته و نتایج خوبی بگیرند و برچسب کم هوش روی ایشان بخورد!) این تحقیق نشان داد که افراد غمگین، مأیوس و نگران، نشانگر ماوس را متفاوت از شرایط عادی و به صورتی تند حرکت می‌دهند.

این تیم تحقیقاتی انتظار دارد که نتایج این تحقیق در آنالیزگرهای تحت وب -مثل گوگل آنالیتیکس- مورد استفاده قرار گیرد تا وب‌مسترها بتوانند متوجه روحیات کاربران‌شان شوند. جالب است بدانیم که این تیم مطمئن است که نتایج مشابهی را از روی رفتارهای کاربران موبایلی نیز می‌توان کشف کرد اما این تئوری هنوز تست نشده است.

به نظر می‌رسد که اگر این ایده عملی گردد، بتوان درک به مراتب بهتری از رفتارهای کاربران به منظور بهبود یوایکس سایت به دست آورد. بدین ترتیب، خیلی راحت می‌توان مثلاً در یک فروشگاه آنلاین، به کاربرانی که عصبی یا دلواپس هستند، محصولات آرامش‌بخش پیشنهاد داد.

منبع