اگر شما جزو نسل ایگرگ یا هزاره هستید، پس نیاز است تا با روحیات کاری خود کمی بیشتر آشنا شوید!

اگر شما جزو نسل ایگرگ یا هزاره هستید، پس نیاز است تا با روحیات کاری خود کمی بیشتر آشنا شوید!

نسل وای یا نسل ایگرگ که با نام نسل هزاره نیز شناخته می‌شود، به نسلی می‌گویند که پس از نسل ایکس و پیش از نسل زد زاده شده‌اند. بر سر این موضوع که تولد نسل وای در چه زمانی آغاز شده و کی به پایان رسیده‌ است، هیچ اجماعی وجود ندارد. برخی صاحب‌ نظران بر این باورند که تولد نسل وای در جایی در اواخر دهه ی 1970 یا اوایل دهه ی 1980 آغاز شده و در اوایل دهه ی 2000 به پایان رسیده‌ است. برای این که بهتر با این نسل آشنا شوید، بایستی بگوییم که نسل وای اولین نسلی است که والدینشان از آن ها کمک می گیرند. برای نمونه پدر خانواده در انتظار فرزندش است تا وی برای او دی وی دی پلیر را راه اندازی کند. در این مقاله قصد داریم تا با برخی خصوصیات شخصیتی این نسل و تاثیر این خصوصیات در همکاری با ایشان در استارتاپ ها آشنا شویم. با سکان آکادمی همراه باشید.

پیش از هر چیز، نیاز است تا با نامگذاری های صورت گرفته روی نسل های مختلف کمی آشنا شویم تا بهتر بتوانیم تشخیص دهیم که به چه نسلی تعلق داریم.

Baby Boomers
بیبی بومر یا «کودک نسل انفجار» کسی است که در دوره ی انفجار جمعیت پس از جنگ جهانی دوم، یعنی در حد فاصل سال‌ های 1946 و 1964 زاده شده‌ باشد. این نسل زاده ی دوره رفاه و رونق اقتصادی در جهان می باشند. ریسک پذیری و کارآفرینی و همین طور خلق کسب و کار جدید از ویژگی های بارز این نسل است. از نگاه بیبی بومر ها همه چیز ممکن است چون آن ها نسلی هستند که در دوره رونق اقتصادی به دنیا آمده اند. آن ها برای تصویر سازی مثبت از خود اهمیت قائل هستند و از جمله افرادی سرشناسی که می‌توان لقب بیبی بومر را به ایشان داد می شود به استیو جابز، بیل گیتس اشاره کرد.

Generation X
این نسل نسلی است که پس از بیبی بومر ها پا به این دنیا گذاشت و زمان تولد ایشان را می‌توان اواسط دهه ی 1960 تا اوایل 1980 قلمداد کرد که در ایران معادل با دهه ی 50 تا 70 است. کسانی که در این نسل متولد شده‌اند خیلی راحت می‌توانند خود را با تغییرات وفق دهند، تعصبات مذهبی ندارند، خیلی جنسیت برایشان ملاک برتری نیست و می‌شود گفت که به نوعی روشن‌ فکر هستند.

با توجه به این که این نسل در زمان پر تلاطم دنیا متولد شده، تغییر برای آن یک مسئله ی عادی شده است. آن ها در پی تغییر هستند و برای همین مثلا ممکن است به ندرت 10 سال در یک شرکت باقی بمانند. نسل X ارزش هائی دارند که در قیاس با سایر نسل های قبل از خود متفاوت است. آن ها عمدتا باوردارند که تنها کسی می تواند به آن ها کمک کند خودشان هستند. این نسل معمولا شخصیت های غیر رسمی داشته و از طرفی نسلی هستند که به امکانات جدید دسترسی دارند، اطلاعات آن ها تنها محدود به شهر یا کشور محل زندگی شان نیست بلکه اطلاعات شان در سطح جهانی می باشد. بزرگترین ویژگی نسل X توانائی برقراری ارتباط آن ها با جامعه اطرافشان است. از افراد سرشناس این نسل، می‌توان به جنیفر لوپز، و ویکتوریا بکهام اشاره کرد.

Generation Y
پیش از این تا حدود در مورد برخی خصوصیات این نسل صحبت کردیم. این نسل نسلی است که در عصر فناوری به دنیا آمده و به نوعی می‌توان گفت که فناوری در DNA ایشان رمزنگاری شده است! این نسل بیست و چهار ساعت شبانه روز، هفت روز هفته و سیصد و شصت و پنج روز سال باید به اینترنت وصل باشد و در غیر این صورت، گویی چیزی را گم‌کرده است! و از جمله افراد سرشناس این نسل می‌توان به جسیکا آلبا، ریحانا و ادل اشاره کرد.

Generation Z
نسل زد که با نام‌های نسل نت و نسل اینترنت نیز شناخته می‌شود، نام گروهی از مردم است که از اوایل دهه ی 2000 تاکنون زاده شده‌اند و از نسل قبلی یعنی نسل وای (نسل هزاره) کاملا متمایز اند. این نسل، فرزندان نسل های ایکس و وای هستند. بخش اعظم اعضای نسل زد برای تمام عمر خود از ارتباطات و رسانه‌های دیجیتال استفاده خواهند کرد. نسل زد از وقتی که چشم به جهان گشوده‌اند در اطراف خود به طور گسترده‌ای با فناوری های پیشرفته‌ای نظیر اینترنت، شبکه‌های اجتماعی، مسنجر، خدمات پیام‌کوتاه، ام‌پی‌تری پلیرها، تلفن‌های همراه، یوتیوب و ... مواجه بوده‌اند. به همین دلیل برخی به این نسل نام شهروندان دیجیتال داده‌اند.

حال که با انواع نسل ها آشنا شدیم، در ادامه قصد داریم کمی متمرکز بر نسل هزاره شده و ببینیم که برای کار کردن با این نسل در شرکت یا استارتاپ خود، چه چیزهایی را می بایست مد نظر قرار دهیم.

نسل هزاره، ویژگی های مثبت و منفی خاص خود را دارند. در عین حال که تنبل و بی تفاوت اند، مترقی هستند و به پیشرفت جامعه نیز اهمیت می دهند. اما هر چه که آن ها بیشتر می شوند و بیشتر جمعیت نیروی کار را تشکیل می دهند، فهمیدن این مسئله که آن ها چه طور جامعه ی ما را شکل می دهند، بیش از پیش اهمیت خواهد یافت. بهترین راه این است که از خودشان بپرسیم. در سال های اخیر تحقیقاتی برای بررسی طرز تفکر این نسل درباره ی نقش تجارت در جامعه انجام شده است، نسلی که امروزه بیشتر جمعیت نیروی کار را تشکیل می دهد. نکته ی کلیدی در نتایج به دست آمده از این تحقیقات این است: برای این نسل، تمرکز بر روی اهداف و نیروی انسانی به اندازه ی پول سازی، اهمیت دارد.

این بررسی ها بر روی 7800 نفر که بعد از سال 1982 به دنیا آمده بودند و دارای مدرک دانشگاهی و شغل تمام وقت بودند، انجام شد. بیشتر پاسخ دهندگان، اعلام کرده بودند زمانی که اولین شغل خود را انتخاب می کردند به دنبال شرکت هایی بودند که اهدافی فراتر از کسب سود داشته اند. به علاوه، آن ها معتقدند که شرکت ها باید زمان کمتری را برای نقش های کوتاه مدت صرف کرده و زمان بیشتری را به کمک به ساخت جامعه و تمرکز بر نیروی انسانی اختصاص دهند.

شاید با الهام گرفتن از استیو جابز، مردی که یک شرکت بزرگ فناوری را بنا نهاد بدون این که برنامه نویس یا دیزاینر باشد، افراد این نسل معمولا اهمیتی نمی دهند که مدیر شرکت شان دارای مهارت های فنی باشد یا نباشد! در عوض، آن ها به دنبال مدیران و رهبرانی هستند که الهام بخش، استراتژیک، با شخصیت و گاهی رویاپرداز باشد. جالب است بدانیم که آن ها در پاسخ به این سوال که کدام شرکت ها دارای رهبری قدرتمندی هستند از شرکت های گوگل و اپل نام برده اند.

یکی دیگر از نتایج به دست آمده از این بررسی نشان داد که زنان، اعتماد به نفس کمتری در امر پیشرفت و به دست گرفتن مدیریت شرکت شان دارند. اما در عین حال، زنان بیشتر از مردان اعلام کرده بودند که نیازهای کارمندان شان را الویت بندی خواهند کرد، به جای این که صرفا به دنبال سود مالی یا پاداش های شخصی باشند. این تمرکز بر شرایط کارمندان، همان چیزی است که اکثر پاسخ دهندگان به دنبال آن بودند.

علاوه بر این ها، این تحقیقات این مطلب را نیز آشکار کرد که بیشتر افراد این نسل -به خصوص در کشورهای در حال توسعه و ژاپن، ترکیه، شیلی و کره ی جنوبی- فکر می کنند که کارفرمایان از تمامی مهارت های آنان استفاده نمی کنند. به علاوه آن ها بر این باورند که تحصیلات بیشتر، به آن ها مهارت هایی را که مدیران به آن اهمیت می دهند نمی آموزد؛ مهارت هایی مانند توانایی مدیریت و رهبری و توانایی های کارآفرینی. در واقع برای موفقیت در تجارت نیازی به داشتن مدرک MBA نیست!

در کشورمان ایران نیز این نسل هزاره است که در تلاش برای ارتقاء همه جانبه -از سبک زندگی گرفته تا استفاده از فناوری های نوین و ...- است و جالب است بدانید که اکثر استارتاپ ها -من جمله سکان آکادمی- از دور هم جمع شدن این افراد تشکیل شده اند. کسانی که در بازه ی 1358 تا 1378 به دنیا آمده اند.

شما متعلق به چه نسلی هستید و آیا روحیات کاری شما با آنچه در این مقاله به آن اشاره شد همخوانی دارد یا خیر؟ نظرات خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع