C4: فریمورکی برای کدنویسی خلاقلانه ی iOS

C4: فریمورکی برای کدنویسی خلاقلانه ی iOS

C4 یک فریم ورک کدنویسی است که به شما اجازه می دهد تا با استفاده از native iOS، برنامه نویسی کنید. این فریم ورک متن باز است، بنابراین می توانید قابلیت های بی پایان آن را کشف کنید و در صورت نیاز، آن را برای خود شخصی سازی کنید. برای آشنایی بیشتر با این فریم ورک، با سکان آکادمی همراه باشید.

C4 گزینه ی مناسبی برای مبتدیانی است که می خواهند برنامه نویسی برای iOS را شروع کنند زیرا به دلیل در اختیار داشتن رابط برنامه نویسی نرم افزار (API) ساده، یادگیری آن بسیار راحت است. این فریم ورک، گرچه با استفاده از UIKit و Core Animation ساخته شده، اما از آن ها به مراتب ساده تر است. با استفاده از C4 شما می توانید UI یا «رابط کاربری» خود را برای افزودن مدیا و انیمیشن ها با ترکیب فریم ورک های متعددی مانند UIKit، Core Animation، Core Graphics، AVFoundation و QuartzCore، بسازید. از جمله مواردی که از C4 می توان برای توسعه استفاده کرد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- نمونه سازی اولیه ی اپلیکیشن یا Prototyping
- اپلیکیشن های موبایل
- نمایش نمودارهای  داده ای
- آثار هنری تعاملی
- آموزش طراحی کامپیوتری
- طراحی رابط های ارتباطاتی
- طراحی چاپ

لازم به ذکر است که این فریم ورک بر پایه ی زبان Swift -زبان اختصاصی شرکت اپل- توسعه داده شده که به گفته ی سایت C4، برنامه نویسان مبتدی با استفاده از این فریم ورک در کمترین زمان ممکن خواهند توانست اپلیکیشن های کارآمد برای سیستم عامل iOS بنویسند.

منبع