IBM Sandbox: پلتفرمی جهت آموزش آنلاین زبان برنامه‌نویسی Swift

IBM Sandbox: پلتفرمی جهت آموزش آنلاین زبان برنامه‌نویسی Swift

نیاز به توضیح نیست که Swift جا پای زبان با قدمت Objective C اپل گذاشته که با استفاده از آن می‌توان برای سیستم‌عامل‌های iOS ،OS X ،tvOS و watchOS اپلیکیشن نوشت. با توجه به اینکه زبان سوئیفت با اقبال عمومی خوبی مواجه شده است، IBM نیز جهت حمایت از این زبان برنامه‌نویسی یک محیط برنامه‌نویسی تحت وب برای زبان برنامه‌نویسی سوئیفت عرضه کرده که علاقمندان با استفاده از آن می‌توانند پروژه‌های سوئیفت خود را تحت وب کدنویسی، اجرا و ذخیره کنند.

IBM Swift Sandbox شرکت آی‌بی‌ام بر بستر سرورهای لینوکسی اجرا می‌شود و این امکان را به کدآموزان می‌دهد تا سورس‌کد و خروجی کدها، ارورهای احتمالی و سایر پیام‌ها را در یک جا کنار هم داشته باشند (چنانچه لینک فوق باز نشد، از VPN استفاده نمایید). به گفتهٔ کارشناسان شرکت آی‌بی‌ام، این سندباکس همواره حاوی آخرین نسخه از زبان برنامه‌نویسی سوئیفت و لایبرری استاندارد این زبان است.

علاوه بر این، کاربران قادر خواهند بود تا پروژه‌هایی که پیش از این کدنویسی شده‌اند را به این سندباکس ایمپورت کرده و به کدنوسی خود ادامه دهند. به عنوان نمونه سورس‌کد سوئیفت داریم:

print("Hello world!")

واقعیت امر آن است که تا پیش از این، اگر کسی نیاز به یادگیری نوشتن اپلیکیشن برای سیستم‌عامل‌های شرکت اپل داشت، نیاز بود تا با پلتفرم‌های خود این شرکت -مثلاً آی‌مک یا مک‌بوک- کدنویسی کند که به یمن این ابداع شرکت بزرگ آی‌بی‌ام، صرفاً با استفاده از یک مرورگر همچون فایرفاکس یا گوگل کروم می‌توان کدنویسی با زبان سوئیفت را تجربه کرد.

منبع