Perspective: بصری‌سازی جریان داده‌ها با WebAssembly

Perspective: بصری‌سازی جریان داده‌ها با WebAssembly

Perspective یک موتور بصری‌سازی داده‌ها است که دیتای ورودی را با جاوااسکریپت و به‌ صورت پویا مدل می‌کند؛ Perspective قابلیت‌های به خصوصی دارد که از جملهٔ این قابلیت‌ها می‌توان بلادرنگ‌سازی آنالیز و امکان پیکربندی آن توسط خود کاربر در یک مرورگر ساده را عنوان کرد.

اولین کسی باشید که به این سؤال پاسخ می‌دهید

به طور کلی از جمله ویژگی‌های ابزار اپن‌سورس Perspective می‌توان موارد زیر را نام برد:
- یک موتور بصری‌سازی داده‌ها به‌ صورت پویا که عمدتاً در ++C نوشته‌ شده و مموری بسیار کمی را درگیر می‌کند در هر دو زبان برنامه‌نویسی WebAssembly و asm.js از طریق کامپایلر Emscripten کامپایل شده است (برای آشنایی بیشتر با asm.js می‌توانید به مقالهٔ تغییر آیندهٔ بازی‌های کامپیوتری با فناوری Asm.js و تبدیل مرورگرها به یک پلتفرم بازی مراجعه نمایید؛ همچنین جهت درک قابلیت‌های WebAssembly نیز می‌توانید به مقالهٔ جستاری در زبان Assembly و آشنایی بیشتر با مفهوم WebAssembly مراجعه نمایید).

- رابطی کاربری با قابلیت اجرای مستقل و با فریمورک انحصاری برای موتور پیکربندی سمت کاربر و بصری‌سازی آن‌ها بر اساس Web Components دارا است و یک WebWorker برای افزایش توان پاسخگویی درخواست‌های ارسالی از سمت UI دارد و می‌تواند به تعداد دفعات زیاد این UI را آپدیت کند.

- مجموعه‌ای از پلاگین‌های سادهٔ بصری‌سازی برای برخی از لایبرری‌های معمول جاوااسکریپت مانند HighCharts و Hypergrid دارا است.

- زمان اجرای مناسب در مرورگر و Node.js دارد.