نسخه ۷ زبان برنامه نویسی PHP منتشر شد!

بالاخره نسخه ی 7 محبوب‌ ترین زبان برنامه نویسی تحت وب -PHP- منتشر شد. اگر چه که قابلیت‌های افزوده شده به این نسخه از زبان برنامه نویسی پی اچ پی دنیای متفاوتی را به روی برنامه نویسان این زبان گشوده است، اما سعی توسعه دهندگان این زبان بر این بوده تا مهاجرت از نسخه ی 5 به 7 به راحت ترین شکل ممکن صورت گیرد. برای آشنایی بیشتر با پی اچ پی نسخه ی 7.0.0 با سکان آکادمی همراه باشید.

پیش از هر چیز ممکن است این سؤال برای شما پیش آمده باشد که چه بر سر نسخه ی 6 زبان برنامه نویسی پی اچ پی آمد. به عبارت دیگر، چرا تیم توسعه ی زبان برنامه نویسی پی اچ پی از نسخه ی 5.6 به یکباره به نسخه ی 7 مهاجرت کرد؟ در پاسخ به این سؤال بایستی گفت که مشکلات Unicode که قرار بود در نسخه ی 6 این زبان رفع شوند، هیچ کدام مرتفع نشدند. همین مسأله منجر شد تا شهرت نسخه ی 6 تحت الشعاع قرار گرفته و تیم توسعه ی پی اچ پی بر آن شد تا نسخه ی بعدی را PHP 7 نام گذاری کند. نسخه ی 7.0.0 زبان برنامه نویسی پی اچ پی با نسخه ی جدید از موتور پردازش زند با قابلیت‌های زیر عرضه شد:

- عملکرد به مراتب بهتر: گفته می‌شود که سرعت وب اپلیکیشن های نوشته شده با پی اچ پی نسخه ی 7 چیزی در حدود 2 برابر نسخه ی 5.6 است
- کاهش قابل توجه استفاده از حافظه
- پشتیبانی یکپارچه ی 64 بیتی
- مدیریت به مراتب بهتر اکسپشن ها
- تولید کننده ی اعداد تصادفی ایمن
- حذف اکستنشن های قدیمی
- افزوده شدن اپراتور ??
- افزوده شدن کلاس‌های بدون نام و بسیار قابلیت دیگر

نظر شما چیست؟ آیا ویژگی‌های اضافه شده به نسخه ی 7 زبان برنامه نویسی پی اچ پی می‌تواند میزان محبوبیت این زبان را همچون گذشته حفظ نماید؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

0


بهزاد مرادی

از جمله علائقم می‌شه به نشر علم،‌ سرمایه‌گذاری روی نسل آینده، برنامه‌نویسی به خصوص زبان PHP و جامعهٔ اپن‌سورس و همچنین راه‌اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و اعتقاد دارم که سکان آکادمی می‌تونه بستری باشه که از اون طریق به علائقم جامهٔ عمل بپوشونم!


 • ناصر در تاریخ: 1394/10/11

  بی صبرانه منتظرش بودم
  Php واقعا یک زبان عالی هست
  بدون پی اچ پی نمیشه زندگی کرد

 • محمدرضا در تاریخ: 1395/09/16

  سلام بسیار ممنون بابت این مقاله
  دو سوال است که خیلی ذهنم رو درگیر کرده و ممنون میشم که پاسخ دهید
  یک:
  یک منبع آموزش فارسی برای یادگیری php 7 معرفی میکنید ؟ یا مقاله ای که تمام تفاوت php 7 رو با php 5.6 بگه؟
  دو:
  سرعت php 7 بیشتره یا hhvm facebook?
  و کدام یک منابع ( منظورم cpu و ram) کمتری مصرف میکند؟
  ممنون و سپاس گذارم از سایت عالیتون موفق باشید

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)