Wine 3: ابزاری برای اجرای برنامه‌های ویندوزی روی گوشی‌های موبایل

Wine 3: ابزاری برای اجرای برنامه‌های ویندوزی روی گوشی‌های موبایل

پیش از این در مقاله‌ای تحت عنوان معرفی ابزارهایی برای اجرای برنامه‌های ویندوزی روی لینوکس، به معرفی ابزارهایی به‌منظور اجرای برنامه‌های ویندوزی روی لینوکس پرداختیم که یکی از آن‌ها Wine نام داشت. حال Wine 3 در اختیار علاقمندان قرار گرفته که برنامه‌ای است که روی اندورید اجرا می‌شود تا کاربران بتوانند برنامه‌های ویندوزی خود را روی گوشی‌های موبایل اجرا کنند!

Codeweavers این امکان را برای شما فراهم کرده است تا علاوه بر اجرای برنامه‌های اندرویدی، استفاده‌های بیشتری از گوشی موبایل خود داشته باشید. بدین منظور، نسخهٔ Wine 3 که بسیار سازگار با دستگاه‌های تحت لینوکس هست منتشر شده و اکنون قابل‌اجرا روی یک پکیج APK می‌باشد و روی گوشی‌های اندرویدی به راحتی نصب می‌شود.

با دریافت اینستالر واین و نصب آن بر روی دیوایس اندرویدی خود، یک صفحهٔ ویندوز 7 با رابط‌ کاربری، منوی استارت و تمام قابلیت‌های یک ویندوز را روی گوشی همراه خود خواهید داشت (سایت Android Police این نکته را عنوان کرده است که این برنامه در برخی از تلفن‌ها مانند OnePlus 5T بهتر کار می‌کند و در سایر موارد مانند Google Pixel هَنگ می‌کند). علاوه بر این، کار Wine 3 روی دستگاه‌های اندرویدی x86 بهتر از دستگاه‌هایی است که پردازندهٔ ARM دارند.

صرف‌ نظر از اینکه از چه نوع پردازنده‌ای استفاده می‌کنید، شما باید برنامه‌های ویندوزی خود را روی گوشی موبایلتان آپلود کنید تا بتوانید از آن‌ها استفاده نمایید. همچنین ممکن است بخواهید به یک کیبورد برای وارد کردن متن به‌صورت بی‌سیم متصل شوید چرا که صفحه‌ کلید نرم‌افزار بلافاصله شناسایی نخواهد شد!

در صورت تمایل، می‌توانید Wine 3 را با فایل اجرایی APK برای دستگاه‌های x86 یا تحت ARM‌تان از صفحهٔ اختصاصی دریافت اینستالر واین دانلود نمایید.

منبع