Metabase: سریع‌ترین و راحت‌ترین راه برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات در یک شرکت

Metabase: سریع‌ترین و راحت‌ترین راه برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات در یک شرکت

ابزارهای متعددی وجود دارند که کار کردن با آمار و ارقام و اطلاعات مورد نیاز در یک شرکت را ساده‌تر می‌کنند که یکی از این ابزارها، Metabase است. متابیس یک راه ساده برای ایجاد جداول و ارسال کوئری‌های مورد نیاز بدون استفاده از SQL و دسترسی به اطلاعات جزئی و دقیق دربارهٔ داده‌های ذخیره شده در دیتابیس مد نظر است. 

Metabase وابسته به فریمورک خاصی نیست و با کمترین میزان کانفیگ -در کمتر از 5 دقیقه- نصب و قابل استفاده می‌شود؛ سپس فضایی را به شما و سایرین اختصاص می‌دهد که در آن می‌توانید سؤالات خود را مطرح کنید و بر اطلاعاتی که اپلیکیشن شما ایجاد می‌کند، نظارت داشته باشید. 

با کمی کامنت‌گذاری در جداول و فیلدهای دیتابیس، می‌توانید از این ابزار به عنوان یک رابط مدیریتی و سرور تجزیه و تحلیل دیتا بهره بگیرید. Metabase یک روش ساده و در عین حال اپن‌سورس برای کارمندان شرکت شما است تا سؤالاتشان را مطرح کرده و از اطلاعات به اشتراک گذشته شده، تجربیات جدیدی کسب کنند. این ابزار قابلیت‌های منحصر به فردی را در اختیار شما می‌گذارد و به طور کلی ویژگی‌هایی که این پلتفرم را از سایر رقبا متمایز می‌کند عبارتند از:
- می‌توانید بدون نوشتن حتی یک خط SQL، اطلاعات مختلف را فیلتر و دسته‌بندی کنید. 
- می‌توانید به رکوردهای شخصی و ارتباط میان اطلاعات دسترسی داشته باشید.
- با کمک متابیس می‌توانید اطلاعات‌تان را به شکل مصور ذخیره‌سازی کنید.
- تنها با چند کلیک، نمودارها و جداول زیبایی در اختیار خواهید داشت.
- اگر به تسلط بیشتری نیاز دارید و کاربردهای پیچیده‌تری مد نظر شما است، متابیس یک رابط کاربری SQL قدرتمند در اختیار شما می‌گذارد.
- با کمک این ابزار، تمامی کارکنان شرکت می‌توانند در یافتن پاسخ سؤالات و حل مشکلات به طور هم زمان، همکاری کنند.
- هر یک از اعضای تیم می‌تواند مجموعه‌های اطلاعاتی را ایجاد و سازماندهی کند و با دیگران به اشتراک بگذارد.

پس از شروع استفاده می‌توانید قابلیت‌های جدید، اصلاحات رابط کاربری و رفع ایرادات را به طور رایگان دریافت کنید و با وجود متابیس، دیگر نیازی به ساخت و نگهداری پلتفرم تجزیه و تحلیل اطلاعات، نخواهید داشت. در کل، استفاده از Metabase بسیار ساده و البته رایگان است. کافی است تا به سادگی آن را روی سیستم خود اجرا کنید یا آن را بر روی سرورهای خود برای تمام کارکنان شرکت کانفیگ کنید.

با توجه به داشتن کنترل کامل بر نحوه و مکان اجرای متابیس، دیگر نگران محدودیت‌های فضای نگهداری و هزینه‌های جاری نخواهید بود چرا که اطلاعات شما کاملاً محرمانه و در سرورهای اختصاصی خودتان، باقی خواهند ماند.

منبع