الگوریتمی که موفقیت روابط دختر و پسرها را به مراتب بهتر از کارشناسان پیش‌بینی می کند!

الگوریتمی که موفقیت روابط دختر و پسرها را به مراتب بهتر از کارشناسان پیش‌بینی می کند!

محققین دانشگاه Utah برنامه‌ای کامپیوتری نوشته‌اند که قادر است پس از گوش کردن به مکالمات صورت گرفته مابین دختر و پسرها، موفقیت یا عدم موفقیت رابطه ی عاطفی ایشان را به مراتب بهتر از روانشاسان و کارشناسان خانواده پیش‌بینی کند. برای آشنایی بیشتر با این برنامه، با سکان آکادمی همراه باشید.

گزارش ها حاکی از آنند که ضریب موفقیت الگوریتم این برنامه چیزی در حدود 79 درصد بوده و جالب است بدانیم که معیار سنجش موفقیت یا عدم موفقیت یک رابطه ی عاطفی برای این برنامه «لحن صحبت کردن آدم ها» است.

این برنامه از الگوریتمی استفاده می‌کند که به تحلیل جلسات درمانی زوجین طی دو سال گذشته می پردازد. این برنامه از یک فناوری پردازش مکالمه استفاده می‌کند که بر اساس لحن صحبت، شدت صدا، خشم در تون صدا، لرزش صدا و … می‌تواند به آمار نسبتاً دقیقی در مورد روابط مابین افراد دست پیدا کند. این برنامه صرفاً بر مبنای مکالمات یک جلسه ی درمانی نمی‌تواند به ارزیابی درستی دست یابد بلکه نیاز به برخورداری از مکالمات چندین جلسه دارد تا آن‌ها را در کنار یکدیگر قرار داده،‌ مقایسه کرده و به آمار دقیق‌تری دست یابد.

به گفته ی یک از این محققین "این الگوریتم صرفاً به بررسی احساسات زوجین نمی پردازد بلکه نسبت به تأثیر چیزهایی که طرف مقابل در مورد احساسات شریک زندگی اش می‌گوید نیز حساس است." این گروه از محققین در نظر دارند تا برنامه‌هایی طراحی کنند تا بتوانند در گفتار درمانی، زبان بدن و … نیز به کمک متخصصین امر بیایند. لازم به ذکر است که این برنامه هنوز به بازار عرضه نشده است اما اگر خیلی علاقمند به اپلیکیشین هایی این چنین هستید، اپ موبایل Moodies سازگار با پلتفرم های اندروید و آی او اس به شما توصیه می کنیم.

منبع


فرنوش فهیم