با درج نظرات در وبلاگ، تأثیرگذارترین کاربر سکان آکادمی در اسفند ۹۶ شوید

با درج نظرات در وبلاگ، تأثیرگذارترین کاربر سکان آکادمی در اسفند ۹۶ شوید

در اسفند ماه ۱۳۹۶، کاربری که بیشترین تعداد کامنت، نظر و تجربهٔ مفید را در ذیل پست‌های وبلاگ قرار دهد به عنوان تأثیرگذارترین کاربر این ماه انتخاب شده و هدیه‌ای از طرف اسپانسر تیم سکان آکادمی دریافت خواهد کرد.

کاربران برتر بهمن‌ ماه ۱۳۹۶
همان‌طور که پیش از این در کانال تلگرام اطلاع‌رسانی کردیم، از میان کاربرانی که بیشترین کامنت مفید را درج کرده‌اند،‌ FONQRI انتخاب شد و SinaSepasi96 هم به قید قرعه به عنوان یکی از کاربران فعال سایت انتخاب گردید.

در واقع، تلاش مترجمین و مؤلفین سکان آکادمی تنها بخشی از فرایند تولید محتوا محسوب می‌گردد و آنچه یک محتوای معمولی را می‌تواند به محتوایی عالی مبدل سازد، تعامل کاربران از طریق ارسال نظرات، دیدگاه‌ها و تجربیات خود است. به عبارت دیگر، همچون یک فروشگاه آنلاین که تجربیات مشتریان از خرید و استفادهٔ یک محصول می‌تواند دیگر مشتریان را در تصمیم‌گیری یاری رساند، در وب‌سایت‌های محتوا-محور همچون سکان آکادمی که متمرکز بر تولید محتوا است نیز این نظرات، دیدگاه‌ها و تجربیات کاربران مختلف در ذیل پست‌ها است که می‌تواند منجر به تکمیل، بهبود و اثربخشی بیشتر محتوای تولید شده گردد.

در همین راستا، کامنت‌هایی که در ماه جاری دارای شرایط زیر باشند به عنوان کامنت مفید تلقی شده و کاربرانی که دارای بیشترین کامنت مفید باشند نیز معرفی خواهند شد؛ برخی از مهم‌ترین این شروط عبارتند از:
- کامنت موافق/مخالف می‌بایست منجر به تکمیل و بهبود محتوا گردد.
- پاسخ به کاربرانی که سؤالی پرسیده‌اند و یا در مورد مسئله‌ای نیاز به راهنمایی دارند.
- انتقال تجربیات خود در ارتباط با موضوع مد نظر به شکلی که برای سایرین مفید واقع گردد.

جوایز اسفند ماه ۱۳۹۶
هدایایی که به کاربران منتخب اسفند ماه تقدیم خواهند شد عبارتند از:
- نفر اول برای مفیدترین کامنت‌ها = ماوس و کیبورد وایرلس
- نفر دوم برای مفیدترین کامنت‌ها = فلش 16 گیگابایتی
- نفر سوم برای مفیدترین کامنت‌ها = کتاب صوتی گوگل چگونه کار می‌کند (اثر اريک اشميت)

همچنین به قید قرعه به دو نفر از کاربران سکان آکادمی کتاب صوتی استيو جابز: شيوه‌های رهبری برای نسل جديد و کتاب چاپی گوگل چگونه کار می‌کند (اثر اریک اشمیت و جاناتان روزنبرگ) تقدیم خواهد شد.

لازم به ذکر است کامنت‌هایی که صرفاً حاوی «تشکر»، «ایموجی» و چیزهایی از این دست باشند هرگز به عنوان کامنت مفید در نظر گرفته نخواهند شد (توجه داشته باشید که این قابلیت برای کاربرانی که به عنوان مهمان کامنت می‌گذارند در نظر گرفته نشده است). همچنین پس از تأیید یک کامنت توسط ادمین سایت، نوتیفیکیشنی در قالب یک ایمیل برای کاربر ارسال خواهد شد.