چرا Facebook کارمندانش را مجبور به استفاده از اندروید می‌کند؟

چرا Facebook کارمندانش را مجبور به استفاده از اندروید می‌کند؟

به منظور آگاه شدن کارمندان از باگ ها و اشکالات موجود در اپلیکیشن اندروید فیس بوک، این شرکت کارمندانش را به استفاده از گوشی هایی با سیستم عامل اندروید مجبور می کند. این تغییر در واقع نتیجه ی این حقیقت است که بیشتر کاربران فیس بوک در خارج از Silicon Valley از گوشی های هوشمندی با سیستم عامل اندروید استفاده می کنند.

فیس بوک برای مهندسانی که در تیم توسعه اش نقشی کلیدی دارند، قانون عدم استفاده از آیفون را وضع کرده است. در روزهای اخیر، Chris Cox، مدیر ارشد تولید فیس بوک در یک نشست خبری اعلام کرد: "من به دنبال این هستم که تمام اعضای تیم به استفاده از اندروید روی بیاورند چرا که اگر تصمیم گیری را به خودشان واگذار کنیم، اغلب آیفون را ترجیح می دهند." فیس بوک بزرگ ترین شبکه ی اجتماعی دنیا است و مانند هر کمپانی دیگری، آیفون، دیوایس مورد علاقه در میان اعضای این شرکت است. اما بیرون از Silicon Valley و آمریکا، اوضاع کمی متفاوت است. در بازارهای نوظهور، سیستم عامل اندروید ارجحیت دارد.

این واقعیت، مدیر ارشد تولید فیس بوک را بر آن داشته است تا کارمندان را به استفاده از سیستم عامل شرکت گوگل ترغیب کند تا از این طریق بتوانند باگ های اپلیکیشن را گزارش کرده و تجربه ای مشابه اکثر کاربران فیس بوک داشته باشند. هنوز مشخص نیست که چه تعداد از کارمندان فیس بوک مجبور به استفاده از اندروید شده اند. فیس بوک علاوه بر این، اینترنت با سرعت پایین را در اختیار کارمندان شرکت گذاشته است تا بتوانند مشکلات کاربران در مواجهه با سرعت های پایین تر را نیز تجربه کنند. نظر شما درباره ی این تغییرات در فیس بوک چیست؟ آن را با سکان آکادمی در میان بگذارید.

منبع