Halite: وب‌سایتی برای به چالش کشیدن توانایی‌هایی خود در کدنویسی ربات‌های هوش مصنوعی

Halite: وب‌سایتی برای به چالش کشیدن توانایی‌هایی خود در کدنویسی ربات‌های هوش مصنوعی

امروزه بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا همچون مایکروسافت و گوگل بر روی هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری ‌کرده‌اند و این در حالی است که بسیاری از متخصصین در مورد ریسک‌های هوش مصنوعی به ما هشدار داده‌اند که از آن جمله می‌توان به ایلون ماسک -مدیرعامل تسلا و اسپیس‌ایکس- اشاره کرد. واقعیت این است که کدنویسی الگوریتم‌های هوش مصنوعی‌ جایی‌ است که بسیاری از شغل‌های آینده را درگیر خواهد کرد.

خبر خوب این است که شما می‌توانید با استفاده از زبان‌های ‌برنامه‌نویسی زیادی از جمله پایتون، جاوا، سی‌پلاس‌پلاس و یا حتی زبان‌های قدیمی‌تری مانند لیسپ شروع به برنامه‌نویسی هوش مصنوعی کنید.

حال به موضوع اصلی این مقاله برگردیم تا ببینیم که آیا توانایی‌های شما در برنامه‌نویسی به اندازهٔ کافی عمیق است تا بتوانید برنامه‌های مربوط به هوش مصنوعی بنویسید و اینکه آیا می‌توانید نقش مهمی در این حوزهٔ نوظهور و هیجان‌انگیز داشته باشید؟

Halite یک چالش برنامه‌نویسی هوش مصنوعی است که شرکت در آن برای همهٔ دولوپرها با هر سطحی آزاد است. هدف از طراحی این سایت، ساخت ربات‌هایی برای شروع به نبرد در یک دنیای مجازی با استفاده از زبان برنامه‌نویسی دلخواه‌تان است.

ایدهٔ این چالش به ذهن دو کارآموز دبیرستانی به نام‌های ‌‌Benjamin Spector و Michael Truell رسید. در واقع، آنها با هدف پیشبرد دانش هوش مصنوعی، این چالش را برای علاقمندان به هوش مصنوعی خلق کرده‌اند. برای ورود به این رقابت کافی است کارهای زیر را انجام دهید:
- با گیت‌هاب خود ثبت نام‌ کنید.
- چند نمونه از رقابت‌ها را تماشا کنید تا وارد حال و هوای رقابت‌ها شوید.
- ربات پایه و استارتر کیت مربوط به زبان دلخواه‌تان را برای سیستم‌عامل خود دانلود کنید.
- ربات پایه‌ را با کد‌های هوش مصنوعی توسعه دهید و آن را سابمیت کرده و عملکرد آن را ببینید.
- ربات خود را با توجه به چیزهای جدیدی که یاد می‌گیرید و روند مسابقات، آپدیت کنید.

ایدهٔ کلی این است که شما یک پروتوتایپ (ربات پایه) را دریافت کرده و آن را با استفاده از برنامه‌نویسی هوش مصنوعی، هوشمند‌تر می‌کنید. Halite در واقع میدان نبرد است و ربات شخصی‌سازی شده و توسعه‌‌ یافتهٔ شما، یک گلادیاتور است که با دیگر ربات‌ها در این میدان خواهد جنگید. قوانین رقابت باعث شده است که این پلتفرم مکان جالبی برای یادگیری و توسعهٔ هوش‌ مصنوعی و پیاده‌سازی یادگیری ماشینی و دیگر الگوریتم‌های پیشرفته است. به گفتهٔ وب‌سایت Halite:

بهترین تاکتیک‌ها برای Halite نیازمند مسیریابی پیچیده با استفاده از کانسِپت‌هایی مانند الگوریتم‌های پرایم و دایجکسترا و مسأله فروشندهٔ دوره‌گرد است.

نظر شما در مورد چالش Halite چیست؟ آیا تا به حال در رقابت‌های هوش مصنوعی دیگری شرکت داشته‌اید؟ نظرات خود را با دیگر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع