عرضهٔ نسخهٔ نهایی C++17

عرضهٔ نسخهٔ نهایی C++17

استاندارد نهایی 17++C با نام ISO/IEC 14882:2017 در وب‌سایت iso.org انتشار یافت. بر اساس 11++C، این استاندارد هدف‌گذاری خود را بر منسجم کردن ++C و هم‌زمان تزریق مدرینیته و جدیدترین اصول کدنویسی به آن را در نظر گرفته است.

اولین کسی باشید که به این سؤال پاسخ می‌دهید

آنچنان که پیدا است، دقیقاً مثل 11++C و 98++C، نسخهٔ 17++C یک استاندارد جامع است و ویژگی‌هایی همچون If Initializers ،Structured Bindings، پشتیبانی از کاراکترهای UTF-8 و Fold Expressionها و غیره را به همراه خود دارد.

همان‌طور که ممکن است برخی از طرفداران زبان قدرتمند ++C بدانند، این استاندارد قبلاً با نام C++1z شناخته می‌شد و این در حالی است که کامپایلر LLVM این به‌روزرسانی را با تغییر نام آن به 17++C به رسمیت شناخته است.

در ادامه‌ٔ این استاندارد، تا ۳ سال دیگر دولوپرهای این زبان شاهد استاندارد 20++C خواهند بود که کار بر روی آن از هم‌اکنون شروع شده است و احتمالاً در سال ۲۰۲۰، انتشار خواهد یافت.

ما بسیار مشتاقیم تا نظر شما را در مورد ویژگی‌های جدید این استاندارد و اینکه کدام ویژگی بیشتر از همه نظر شما را جلب کرده‌ است بدانیم. لطفاً نظرات خود را با ما در این باره در میان بگذارید.

منبع