حقایقی جالب دربارهٔ اینترنت که شاید نمی‌دانستید!

حقایقی جالب دربارهٔ اینترنت که شاید نمی‌دانستید!

بسیاری از ما به دلایل گوناگون مانند حضور در شبکه های اجتماعی، انجام پروژه ها و یا جمع آوری اطلاعات، نمی توانیم زندگی بدون اینترنت را تصور کنیم. حقایق جالبی درباره ی اینترنت، که دور شدن از آن در دنیای امروزی، غیر ممکن به نظر می رسد وجود دارد که در این مقاله قصد داریم آن ها را با شما به اشتراک بگذاریم. با سکان آکادمی همراه باشید.

در حدود 3.2 میلیارد نفر در دنیا، از اینترنت استفاده می کنند که 1.7 میلیارد نفر آن ها را کاربران آسیایی تشکیل می دهند. در واقع تخمین زده می شود که در صورت قطعی یک روزه ی اینترنت، نزدیک به 200 میلیارد ایمیل و 3 میلیارد جستجوی گوگل، در انتظار باقی بمانند!

کشور چین، کمپ هایی برای ترک اعتیاد به اینترنت دارد. 200 میلیون نفر از کاربران اینترنت در چین را افراد بین 15 تا 35 سال تشکیل می دهند. به گفته ی Tao Ran مدیر یکی از اولین کمپ های ترک اعتیاد به اینترنت که تحت نظر یک بیمارستان نظامی در پکن قرار دارد، 40 درصد این معتادان به اینترنت از اختلال کم ‌توجهی/بیش ‌فعالی رنج می برند.

هر روز نزدیک به 30000 وب سایت هک می شوند. مجرمان سایبری از برنامه ها و نرم افزارهای کامپیوتری موثری استفاده می کنند که به طور خودکار، وب سایت های آسیب پذیری که به راحتی هک می شوند را پیدا می کند.

اولین وبکم در دانشگاه کمبریج به منظور کنترل یک قهوه جوش! ساخته شد که تصویر سیاه سفید با ابعاد ۱۲۸ در ۱۲۸ پیکسل را به کارت ویدئوی یک کامپیوتر Acorn Archimedes می ‌فرستاد.

ویدیوی Gangnam Style توسط یک خواننده ی اهل کره جنوبی به نام PSY، پر بازدید ترین ویدیوی تاریخ است که بیش از 2,450,000,000 بار به نمایش در آمده است.

در هر دقیقه، 204 میلیون ایمیل ارسال می شود که 70 درصد آن ها اسپم هستند. جالب است بدانید که 2 میلیارد الکترون برای تولید تنها یک ایمیل نیاز است.

در حال حاضر، 50 میلیون اسب بخار انرژی برای ادامه ی فعالیت اینترنت نیاز است.

در سال 2005، بیشترین سرعت اینترنت 2 مگابیت بر ثانیه بود. امروزه در بعضی کشورها امکان دانلود با سرعت 100Mbps وجود دارد. البته متخصصان معتقد هستند که سرعت اینترنت به همین مقدار محدود می شود چرا که فیبرهای نوری امکان انتقال بیشتر دیتا را ندارند.

اولین توییت در 21 مارس 2006 توسط Jack Dorsey در توییتر منتشر شد و اولین ویدیوی آپلود شده در یوتیوب Meet At Zoo بود که در ساعت 8 و 27 دقیقه ی بعد از ظهر روز 23 آوریل 2005 توسط Jawed Karim آپلود شد.

در حدود 9 میلیون نفر از بزرگسالان در بریتانیا و یک سوم ایتالیایی ها هرگز از اینترنت استفاده نکرده اند. تصور کنید! در حالی که در کشور چین، کمپ های ترک اعتیاد به اینترنت وجود دارد، تعداد زیادی از مردم هنوز از اینترنت استفاده نکرده اند.

بیشتر ترافیک سایت های اینترنتی را روبات ها و بدافزار ها ایجاد می کنند. بر اساس مطالعاتی که اخیراً توسط Incapsula انجام شده، 61.5 درصد یعنی نزدیک به یک سوم ترافیک یک سایت توسط روبات های اینترنتی ایجاد می شوند.

منبع