Hackaball یک اسباب بازی قابل برنامه ریزی برای آموزش برنامه نویسی به کودکان

Hackaball یک اسباب بازی قابل برنامه ریزی برای آموزش برنامه نویسی به کودکان

به نظر شما یک اسباب بازی این قابلیت را دارا است تا اصول کدنویسی را به ما بیاموزد؟ آیا در آینده، زبان های برنامه نویسی در مهد کودک ها آموزش داده می شوند؟ برای یافتن پاسخ این سوال ها با سکان آکادمی همراه باشید.

فناوری در تمامی زمینه ها روز به روز در حال پیشرفت و گسترش است. اسباب بازی های متفاوتی وجود دارند که مفاهیم پایه را به کودکان می آموزند، خانه سازی ها، چرتکه ها برای آموزش ریاضیات و اسباب بازی های دیجیتالی برای آموزش الفبا.

Hackaball نیز یک اسباب بازی هوشمند است که به کودکان گروه سنی 6 تا 10 سال این امکان را می دهد تا با استفاده از یک اپلیکیشن در آیپد، بازی های جدیدی را ابداع، برنامه نویسی و اجرا کنند. Hackaball در ابتدا پروژه ای با تمرکز بر فراهم کردن موقعیتی برای کودکان به منظور درک بهتر فناوری بود. بعداً سازندگان چند نمونه ی اولیه از Hackaball را به همراه تعدادی از کودکان و والدینشان، تست کردند. نتایج جالبی که از این تست به دست آمد، توسعه دهندگان آن را بر آن داشت که این اسباب بازی هوشمند را بهبود ببخشند و روانه ی بازار فناوری کنند.

Hackaball از طریق یک اپلیکیشن آیپد کار می کند. در واقع یک کامپیوتر داخلی دارد که به شکل بی سیم با آیپد ارتباط برقرار می کند. بقیه ی ساز و کار این اسباب بازی هوشمند از طریق هماهنگی میان ژیروسکوپ، شتاب سنج، موتور لرزش، چراغ های LED، باتری های قابل شارژ، حافظه برای ذخیره سازی صدا ها و اسپیکر های تعبیه شده در آن، به اجرا در می آید.

کامپیوتر، حسگرها و نمایشگر هایی که در Hackaball تعبیه شده اند، با یک محفظه ی پلاستیکی محکم و شفاف و یک لایه ی سیلیکونی پوشیده شده اند. این غشای سیلیکونی در واقع به عنوان یک ضربه گیر عمل می کند که در میان دو نیمکره ی لاستیکی نیمه شفاف، ثابت شده است. یکی دیگر از لایه های بیرونی قابل انعطاف این اسباب بازی، از جنس سیلیکون های رنگارنگی است که حفره های دایره ای شکل به استحکام آن می افزایند. LED های رنگی نیز افکت جذابی به Hackaball داده اند.

سنسورهای تعبیه شده داخل Hackaball، حرکت های مختلف آن را ثبت می کند. حرکات این توپ از طریق آیپد، کنترل و برنامه ریزی می شود. این اپلیکیشن از قبل چندین بازی دارد اما بعد از کمی کار کردن با آن هر کسی می تواند بازی های جدیدی را توسعه داده و تجربه کند.

Hackaball توسط Map و Made by Many توسعه یافته است که Map مسئول قطعات الکترونیکی و طراحی این توپ است و Karl Sadler افکت های صوتی آن را ساخته است. این اسباب بازی توسط Kickstarter، وب سایتی برای کمک به تبدیل ایده ها به واقعیت و کمک به پروژه های خلاقانه در دنیای فناوری، منتشر شده است. نظر شما در این باره چیست؟ آیا یک اسباب بازی می تواند کدنویسی را به بچه ها بیاموزد؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع