سمینار آشنایی با دسترسی‌پذیری وب

سمینار آشنایی با دسترسی‌پذیری وب

اگر از علاقمندان به رادیو فول‌استک سکان آکادمی باشید، احتمالاً  پادکست مصاحبه با آقای اردلان نقشینه، برنامه‌نویس و رهبر فنی ایرانی ساکن کانادا را شنیده‌اید. در این مصاحبه که نزدیک به ۳ ساعت به طول انجامید، راجع به خیلی موضوعات از برنامه‌نویسی فرانت‌اند و بک‌اند و تجربهٔ برنامه‌نویسی در شرکت‌های کانادایی تا موضوعاتی مثل دسترسی‌پذیری صحبت کردیم. اگر به ۲۵ دقیقهٔ آخر مصاحبه گوش کنید، هم متوجه خواهید شد که آقای نقشینه چه‌قدر در موضوع دسترسی‌پذیری وب باتجربه و علاقمند هستند و هم اینکه این موضوع در خارج از ایران چه‌قدر جدی گرفته می‌شود اما متأسفانه خیلی در میان دولوپرهای ایران جای خود را باز نکرده است و همان‌طور که آقای نقشینه در وبلاگ‌شون در پستی تحت عنوان دسترسی‌پذیری (Accessibility) وب‌سایت‌های فارسی توضیح دادند، حتی بیمارستان‌‌ها، شرکت‌های بیمه، دانشگاه‌ها و بانک‌های ایران هم وب‌سایت‌شان دسترسی‌پذیر نیست!

آقای اردلان نقشینه یک هفتهٔ دیگر سفری به ایران خواهند داشت و در حال برگزاری سمیناری هستند با موضوع دسترسی پذیری وب. در این سمینار، سعی‌ ایشان بر این است که کمک کنند جریانی در کشور راه‌اندازی شود که منجر به توجه بیشتر به معلولین در دنیای دیجیتال گردد،‌ تا همهٔ اقشار بتوانند با هم از دنیای وب استفاده کنند.

علاوه بر این،‌ اگر علاقمند هستید راجع به تفاوت‌های شرکت‌های کانادایی و ایرانی و شیوهٔ کار برنامه‌نویس‌ها در کانادا بیشتر آشنا شوید، در پایان سمینار، چیزی در حدود ۱ الی ۲ ساعت زمان به پرسش و پاسخ متفرقه اختصاص داده خواهد شد و حضار فرصت این را خواهند داشت تا سؤالات خود را پرسیده و با دیدگاه‌های ایشان آشنا شوند. به طور کلی، جامعهٔ هدف این سمینار گروه‌های زیر هستند:
- برنامه‌نویسان وب (به خصوص Front-end)
- طراحان گرافیک (UI)
- طراحان تجربهٔ کاربری (UX)
- مدیران تیم‌های برنامه‌نویسی
- مدیران استارتاپ‌های تکنولوژی

باتوجه به اسپانسرشیپ سکان آکادمی، کاربران سکان آکادمی برای شرکت در این سمینار از ۵۰٪ تخفیف بهره‌مند خواهند شد که برای ثبت‌نام، می‌توانند به صفحهٔ سمینار آشنایی با دسترسی‌پذیری وب در ایوند رفته و کد تخفیف sokanacademy را وارد نمایند (مهلت خرید بلیت تا ۷ آذر است و سمینار در روز ۹ آذر ۱۳۹۶ در محل دانشگاه امیرکبیر در تهران برگزار خواهد شد).

برای کسب اطلاعات بیشتر هم می‌توانید توضیحات این سمینار را مطالعه کرده و یا از طریق لینک تماس با آقای نقشینه، با ایشان به طور مستقیم مکاتبه نمایید.