لطفا جاواسکریپت مرورگر خود را فعال سازید!

نحوه فعال سازی در کروم
  1. ابتدا باید اینکارو بگنید
  2. بعدش اونکارو
نحوه فعال سازی در فایرفاکس
  1. ابتدا باید اینکارو بگنید
  2. بعدش اونکارو
در Livecoding.tv کدنویسی را بینید و یاد بگیرید

در Livecoding.tv کدنویسی را بینید و یاد بگیرید

آیا شما هم دوست دارید که کدنویسی را یاد بگیرید، با کسانی که همفکرتان هستند ارتباط برقرار کنید و از دیگران چیزهای جدیدی یاد بگیرید؟ خیلی از کسانی که علاقمند به یادگیری مهارت های برنامه نویسی هستند با مشکلات کمبود وقت از یک سو و همچنین هزینه های بالای کلاس های آموزشی حضوری از سوی دیگر رو به رو هستند. شرکت Y Combinator حامی استارتاپی به نام Livecoding.tv است. استارتاپی که تلاش می کند مشکلات شما در راه یادگیری کدنویسی را به سبک جدیدی از پیش رو بردارد. برای آشنایی بیشتر با این وب سایت، سکان آکادمی را همراهی کنید.

Livecoding.tv تا ماه فوریه به صورت آزمایشی فعالیت می کرد اما به طور رسمی چندی پیش، شروع به کار کرد. از ماه فوریه، نزدیک به 40,000 نفر در این پرتال آنلاین آموزشی ثبت نام کرده اند تا کدنویسی دیگران را ببینند و از آن ها چیز یاد بگیرند. در این وب سایت می توانید هر زبان برنامه نویسی که دوست دارید را انتخاب کنید: Objective C و Swift برای برنامه نویسی آی او اس، زبان جاوا برای توسعه اپلیکیشن های اندرویدی و بسیاری زبان های دیگر مثل پایتون، سی شارپ، جاوا اسکریپت، سی پلاس پلاس، پی اچ پی، روبی و ...

همچنین می توانید با توجه به سطح مهارت هایتان (مبتدی، متوسطه و حرفه ای)، یکی از کانال ها را انتخاب کرده، تماشا کنید و یاد بگیرید. به نقل از Techcrunch، کاربران تصاویر را به زبان های گوناگونی از جمله انگلیسی، آلمانی، روسی و پرتغالی مشاهده می کنند. فقط کافی است تا به راحتی ثبت نام کنید و کانال های مد نظرتان را دنبال کنید، همچنین می توانید از طریق ایمیل از تازه های سایت نیز اطلاع کسب کنید.

Jamie Green بنیان گذار Livecoding.tv، معتقد است که تفاوت عمده و کلیدی این روش با مشاهده ی ویدیوهای آموزشی سایت های مختلف، امکان تعامل کاربران است. وی این طور ادامه می دهد که: "ویدیوهای آموزشی منتشر شده در یوتیوب معمولاً ویرایش می شوند در حالی که در واقعیت، افراد به این شکل کدنویسی نمی کنند."

Jamie معتقد است که آموزش آنلاین در آینده بسیار فراگیر خواهد شد. او امیدوار است که استارتاپش با گسترش در زمینه های گوناگون بتواند تحولی بزرگ در آموزش ایجاد کند. به گفته ی او برخی از افراد معتقدند که با این روش می توانند بهتر تمرکز و فکر کنند و اگر بدانند که افرادی در حال تماشای آن ها هستند، هر 5 دقیقه یک بار فیس بوک خود را چک نمی کنند و حواسشان کمتر پرت می شود. به گفته ی بنیان گذار این استارتاپ، استفاده از Livecoding.tv در حال حاضر کاملاً رایگان است و این وب سایت هرگز تبلیغات نخواهد داشت. اما ممکن است در آینده به منظور تولید محتوای بیشتر، هزینه ای برای اشتراک در این سایت، در نظر گرفته شود. به نظر شما این روش خوبی برای آموزش کدنویسی است؟ نظراتتان را با کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع