۵۰ استارتاپی که طبق آمار لینکداین بسیار مورد توجه افراد جویای کار قرار گرفته‌اند

۵۰ استارتاپی که طبق آمار لینکداین بسیار مورد توجه افراد جویای کار قرار گرفته‌اند

لینکداین اخیراً لیستی از استارتاپ‌هایی که توسط افراد جویای کار بسیار مورد جست‌وجو قرار گرفته‌ را منتشر کرده و بایستی گفت که این لیست پر از سورپرایز بوده‌ است! اولین سورپرایز این است که استارتاپ شمارهٔ یک این لیست Uber بوده‌ است و این در حالی است که اوبر در همین سال ۲۰۱۷ درگیر یک سری مشکلات بوده که همین مشکلات هم منجر به کنار گذاشتن مدیرعاملش -Travis Kalanick- شده‌ است و پس از آن مدیرعامل جدیدی استخدام کرده و بررسی‌ها در این باره حاکی از آن است که این کمپانی به سرعت در حال بازپس گرفتن شهرت و آبرویش می‌باشد! سورپرایز دوم این است که این لیست پر از اسامی کمپانی‌هایی است که نامشان کمتر شنیده‌ شده و حتی بعضاً در سیلیکون‌ولی هم واقع نمی‌باشند!

لینکداین این لیست را به کمک یکسری محقق آماده کرده و آنها بدین منظور ۲۵۰۰۰ استارتاپ را مورد بررسی قرار داده و مواردی که در ادامه آمده‌اند را در مورد آنها مد نظر قرار داده است:
- رشد کارکنان
- چند نفر صفحهٔ لینکداین این کمپانی را دنبال می‌کنند
- سایر کاربران چند وقت یک‌بار به صفحات لینکداین کارمندان نگاه می‌کنند
- سایر کاربران چه‌قدر به فهرست شغلی کمپانی علاقمندند
- و در انتها اینکه چقدر مشغول به کار شدن در یک کمپانی می‌تواند بهتر از دیگر کمپانی‌ها باشد

در ادامه، به توضیح در مورد ۱۰ استارتاپ اول لیستی که به دست لینکداین تهیه شده خواهیم پرداخت که عبارتند از:
۱. Uber
اوبر استارتاپی است که دفتر مرکزی آن در سانفرانسیسکو واقع شده و شهرتش را به دلیل اینکه رفت و آمد را آسان‌تر و به‌صرفه‌تر کرده به‌دست آورده‌ است. اوبر در سال ۲۰۱۷، به دلیل جمع‌آوری اطلاعات دارندگان گوشی‌های اپل متحمل یک رسوایی بزرگ شد که همین هم -به علاوهٔ‌ یکسری مشکلات حاشیه‌ای دیگر- منجر به استعفای مدیرعامل آن -تراویس کالانیک- شد و دارا خسروشاهی به سمت مدیرعامل جدید اوبر منصوب شد که سعی دارد که اشتباهات گذشتهٔ این کمپانی را جبران کند (برای آشنایی بیشتر با دارا خسروشاهی، به مقالهٔ دارا خسروشاهی مدیرعامل اوبر شد مراجعه نمایید).

۲. Airbnb
دفتر مرکزی Airbnb در سانفرانسیسکو واقع شده و هدف این استارتاپ این است که برای مردم این امکان را فراهم سازد تا به‌طور آنلاین بتوانند خانه یا فضاهای قابل سکونت خالی‌ای را که دارند به دیگران اجاره دهند.

۳. WeWork
WeWork یک استارتاپ املاکی است که در نیویورک واقع شده و به دیگر استارتاپ‌ها، دفترهای کوچک یا دفترهای اشتراکی ارائه می‌کند. یکی از دلایل شهرت این استارتاپ این است که امکانات کمپانی‌های بزرگ را در اختیار مستأجرانش می‌گذارد. ارزش فعلی WeWork تقریباً ۲۰ میلیارد دلار است و حدود ۹۲ هکتار مربع فضای اداری را اداره می‌کند.

۴. Lyft
Lyft شرکتی است که پیشگام مفهوم حمل و نقل به صورت آنلاین می‌باشد. دفتر مرکزی این کمپانی در سانفرانسیسکو است و در سال ۲۰۱۲ تأسیس شده و هم‌اکنون در بسیاری از شهرهای آمریکا مشغول به فعالیت است. این کمپانی ماهانه ۱۸.۷ میلیون مسافر یا بسته را جابه‌جا می‌کند. ارزش Lyft تا آوریل سال ۲۰۱۷، چیزی در حدود ۷/۵ میلیارد دلار برآورد شده‌ است (لازم به ذکر است که لیفت یکی از رقبای اصلی اوبر می‌باشد).

۵. Slack
Slack یک نرم‌افزار چت آنلاین برای کسب‌و‌کارها است که تقریباً از همان روزهای اولیهٔ کارش، طوفان به‌ پا کرد! این کمپانی توسط Stewart Butterfied که پیش از این هم‌بنیانگذار Flickr بوده تأسیس شده است.

۶. NIO
دفتر مرکزی NIO در شانگهای چین می‌باشد و این کمپانی سازندهٔ وسایل نقلیهٔ الکتریکی است. این استارتاپ با استخدام Padmasree Warrior آمریکایی که پیش از این مدیرعامل Cisco بوده، در نوع خودش کاری منحصر به فرد انجام داده است.

۷. Rubrik
Rubrik استارتاپی است که دفتر مرکزی آن در کالیفرنیا واقع شده و یک جایگزین نوآورانه برای ذخیره‌سازی بک‌آپ می‌باشد؛ به عبارت دیگر، راهی برای ذخیره‌سازی دیتا بر روی کلود که به سرعت هم قابل ریکاوری می‌باشد ارائه می‌کند.

۸. Dropbox
Dropbox یک کمپانی بسیار مشهور در زمینهٔ ذخیره‌سازی مبتنی بر کلود است که دفتر مرکزی آن هم در سانفرانسیکو واقع شده است.

۹. Houzz
دفتر مرکزی Houzz در کالیفرنیا بوده و به صاحبان املاک در زمینهٔ دکوراسیون، طراحی و محوطه‌سازی کمک می‌کند و همچنین آنها را به حرفه‌ای‌های انجام این کار پیوند می‌دهد.

۱۰. Convoy
Convoy استارتاپی است که دفتر مرکزی آن در سیاتل واقع شده است. در واقع، این استارتاپ را «اوبر کامیون‌ها» می‌نامند چرا که سرویسی است که می‌توان از طریق آن، محموله‌های مختلف را بوسیلهٔ کامیون جابه‌جا کرد.

در ادامه، ۴۰ استارتاپ و کمپانی دیگر که مورد علاقهٔ افراد جویای کار است را لیست می‌کنیم تا در نهایت لیست ۵۰ استارتاپی که طبق آمار لینکداین بسیار مورد توجه افراد جویای کار قرار گرفته‌اند تکمیل گردد:
۱۱. General Assembly
۱۲. Stripe
۱۳. Glossier
۱۴. Flexport
۱۵. Aryaka Networks
۱۶. Pinterest
۱۷. Grail
۱۸. Duo Security
۱۹. Udacity
۲۰. G2 Crowd
۲۱. Blend
۲۲. Opendoor
۲۳. Cybereason
۲۴. Cylance
۲۵. CrowdStrike
۲۶. Uptake
۲۷. Affirm
۲۸. Katerra
۲۹. Ring
۳۰. Convene
۳۱. Coursera
۳۲. Stitch Fix
۳۳. Wish
۳۴. Robinhood
۳۵. Darktrace
۳۶. Sprout Social
۳۷. Virgin Hyperloop One
۳۸. Snowflake Computing
۳۹. ThoughtSpot
۴۰. Zenreach
۴۱. Cohesity
۴۲. Pendo
۴۳. Moda Operandi
۴۴. Databricks
۴۵. Skuid
۴۶. Glint
۴۷. Docker
۴۸. Credit Karma
۴۹. Casper
۵۰. Elastic

حال نوبت به نظرات شما می‌رسد. اگر روزی شانس این را داشته باشید که در یک استارتاپ‌‌ یا شرکت طراز اول دنیا کار کنید، انتخاب شما چه استارتاپ یا شرکتی است و دلایل انتخاب شما چیست؟ نظرات و دیدگاه‌های خود را با ما و سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع