5 نکته ای که توسعه دهندگان باید درباره ی Windows Bridge بدانند!

5 نکته ای که توسعه دهندگان باید درباره ی Windows Bridge بدانند!

شرکت مایکروسافت اخیراً Windows Bridge را برای سیستم عامل iOS منتشر کرده است. این ابزار متن باز یا OpenSource به شما این امکان را می دهد تا اپلیکیشن های iPhone را برای استفاده در ویندوز تغییر بدهید. مایکروسافت امیدوار است که با ارائه ی این ابزار، توسعه دهندگان را به ایجاد نرم افزار های کاربردی ویندوز با استفاده از اپلیکیشن های موجود تشویق کند. توسعه دهندگان آندروید نیز Windows Bridge  برای آندروید را که اکنون در مرحله ی آزمایشی قرار دارد به زودی دریافت خواهند کرد. به هر حال مایکروسافت اعلام کرده است که این ابزار هنوز کامل نشده پس با دیدن اشکالات آن تعجب نکنید، به همین دلیل این ابزار متن باز ارائه شده تا توسعه دهندگان بتوانند در تکمیل و بهبود آن مشارکت کنند. برای آشنایی بیشتر با این نرم افزار، با سکان آکادمی همراه باشید.

اما چند نکته درباره ی  Windows Bridge که هر توسعه دهنده ای باید بداند:

1- شما نمی توانید نرم افزاری منتشر کنید
توسعه دهندگان می توانند کار کردن با Windows Bridge را که قبلاً با عنوان "Project Islandwood" شناخته می شد آغاز کنند اما هنوز نمی توانند نتیجه ی کارشان را منتشر کنند.

2- کار این ابزار تغییر شکل است نه انتقال
هدف مایکروسافت از ارائه ی Windows Bridge این است که راه ساده تری پیش پای توسعه دهندگان بگذارد تا اپلیکیشن های آندروید و  iOS را که پیش از این ساخته اند به اپلیکیشن های ویندوز فونی تبدیل کنند. به عبارت دیگر اپلیکیشن های آندروید و iOS در ویندوز قابل اجرا نخواهند بود.

3- توسعه دهندگان iOS می توانند از کدهایی که می شناسند، استفاده کنند
مایکروسافت قول داده است که توسعه دهندگان می توانند از API یا رابط های برنامه‌ نویسی نرم ‌افزار ویندوز با کدهای زبان Objective-C استفاده کنند، به عبارت دیگر، ابزار های توسعه ی ویندوز و iOS باید سازگار باشند.

4- این ابزار همه نسخه های ویندوز را پوشش نمی دهد
این ابزار به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا Windows 8.1 و Windows 10 را پشتیبانی کنند. همچنین پردازنده های ARM را که برای موبایل ها و اسمارت فون ها کلیدی هستند، پوشش می دهد.

5- این ابزار شامل چه قسمت هایی است؟
این ابزار شامل 4 بخش ضروری است: کامپایلر Objective-C، Objective-C runtime ، کتابخانه ها و هدرهای رابط برنامه نویسی iOS  و توانایی انتقال مستقیم پروژه های Xcode به Visual Studio 2015.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon