Woz U: پلتفرم آموزش عرضه شده به دنیا توسط استیو وازنیک

Woz U: پلتفرم آموزش عرضه شده به دنیا توسط استیو وازنیک

Steve Wozniak، هم‌بنیان‌گذار کمپانی اپل و کسی است که دنیای کامپیوتری‌های شخصی را با کمک استیو جابز تغییر داد. استیو وازنیک چندی پیش آغاز به کار پلتفرم آموزشی Woz U را اعلام کرد. بر اساس انتشار این خبر، Woz U به عنوان یک پلتفرم یادگیری آنلاین آغاز به کار خواهد کرد و در آن بر آموزش دانشجویان و شرکت‌هایی که در نهایت این دانشجویان را استخدام می‌کنند، تمرکز خواهد کرد.

Woz U در خارج از آریزونای آمریکا مستقر است و امید است که مکان‌هایی برای یادگیری در بیش از 30 شهر در سراسر جهان به این منظور راه‌اندازی شود. در آغاز، برنامهٔ آموزشی متمرکز بر متخصصان پشتیبانی نرم‌افزار و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار خواهد بود.

این برنامه شامل دوره‌هایی در زمینهٔ علوم داده، برنامه‌های کاربردی موبایل و امنیت سایبری در آیندهٔ نزدیک می‌شود. همراه با این پلتفرم آموزشی، Woz U همچنین پلتفرم‌هایی را برای شرکت‌های فنی به منظور استخدام، آموزش و حفظ نیروی کار خود از طریق برنامه‌های سفارشی در سایت و برنامه‌های آموزشی مبتنی بر اشتراک‌گذاری ارائه می‌دهد.

علاوه بر این، پلتفرمی برای دانش‌آموزان گروه سنی K-12 در نظر گرفته شده است که به مناطق آموزشی ارائه خواهد شد تا برنامه‌های STEM را برای شناسایی استعدادها ارائه دهد و آنها را هدایت کند تا افرادی حرفه‌ای و تکنولوژی‌مدار باشند و اگر کافی نبود، در نهایت Woz U یک برنامهٔ شتاب‌دهنده را برای شناسایی و توسعهٔ استعدادهای ممتاز مرتبط با فناوری معرفی خواهد کرد (K-12 مخفف kindergarten به معنی مهدکودک تا پایهٔ ۱۲ آموزشی است که در کشورهایی همچون ایالات متحدهٔ آمریکا، کانادا و غیره دوره‌های آموزشی پیش از دانشگاه را شامل می‌شود؛ همچنین اصطلاح STEM مخفف واژگان Engineering ،Technology ،Science و Mathematics به ترتیب به معنی علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات است). بیانیهٔ استیو وازنیک در این راستا به شرح زیر است:

هدف ما از راه‌اندازی این سایت، آموزش دادن افراد برای فعالیت در حوزهٔ تکنولوژی با مهارت‌های دیجیتالیه بدون اینکه کسی بخواد هزینهٔ زیادی رو متقبل بشه. مردم اغلب از انتخاب حرفه‌ای مبتنی بر تکنولوژی می‌ترسن زیرا فکر می‌کنن که نمی‌تونن این کار رو انجام بدن اما من می‌دونم که آنها این توانایی رو دارن و می‌خوام چگونگی انجام این کار رو بهشون نشون بدم. من تمام زندگیم رو به منظور ساختن، توسعه و ایجاد دنیایی بهتر از طریق تکنولوژی فعالیت کرده‌ام و همیشه به تحصیل احترام می‌گذارم. اکنون زمان برای Woz U است و این شروع کار ماست.

Woz U برنامه‌ای را به مردم ارائه می‌دهد تا ایشان بتوانند تشخیص دهند که کدام تکنولوژی برای آنها مناسب‌‌تر است به طوری که آنها قادر خواهند شد برنامهٔ آموزشی خود را بر اساس آن تنظیم کنند. لازم به ذکر است که تا به حال، چیزی در مورد قیمت‌گذاری دوره‌های آموزشی مرکز Woz U ارائه نشده است.

منبع