Interview Cake: سایتی به منظور آماده شدن برای مصاحبه‌های برنامه‌نویسی

Interview Cake: سایتی به منظور آماده شدن برای مصاحبه‌های برنامه‌نویسی

اگر کسی تاکنون در یک مصاحبهٔ فنی مرتبط با موقعیت شغلی برنامه‌نویسی شرکت کرده باشد، به خوبی متوجه خواهد شد که چه استرس زیادی در فضای چنین مصاحبه‌ای حکم فرما است. در این مقاله قصد داریم به معرفی سایتی بپردازیم که به گفتهٔ مدیر این سایت، تکنیک‌های معرفی شده در این سایت برنامه‌نویسان را آمادهٔ شرکت در مصاحبه‌های فنی حرفه‌ای برنامه‌نویسی کرده و تا حد قابل‌توجهی احتمال موفقیت ایشان را افزایش می‌دهد. 

Interview Cake پلتفرمی است که از آن طریق خواهید توانست خود را برای مصاحبه‌های برنامه‌نویسی آماده کنید. Parker Phinney -مدیر این سایت- قبلاً یکی از مهندسین شرکت گوگل بوده که به غیر از کار در این غول فناوری دنیا، در شکل‌گیری چندین استارتاپ هم نقش داشته است.

جالب است بدانیم که ایدهٔ تأسیس این سایت زمانی به ذهن پارکر خطور کرد که او با یکی از دوستانش به نام آلیس برای یک مصاحبهٔ شغلی تمرین می‌کرد. آلیس مشکلات فراوانی را در زندگی‌اش پشت سر گذاشته بود که از آن جمله می‌توان به از دست دادن خانه‌اش، بی‌پولی و بیکاری اشاره کرد اما در عین حال داشت یک دورهٔ برنامه‌نویسی را هم پشت سر می‌گذاشت و خیلی دوست داشت که در یک شرکت بزرگ مشغول به کار شود (آلیس بعداً در شرکت فیسبوک مشغول به کار شد!)

پس از مشاهدهٔ موفقیت‌های روز افزون آلیس، پارکر تصمیم گرفت تجربیاتش را به غیر از ساکنین سانفرانسیسکو، در اختیار تمام علاقمندانی که دسترسی به اینترنت دارند بگذارد و این شد که سایت Interview Cake ایجاد شد.

منبع