آسیب پذیری جدید Adobe Flash، دردسر ساز شد!

به تازگی یعنی درست یک روز بعد از انتشار آپدیت امنیتی، شرکت Adobe وجود یک شکاف امنیتی در تمامی ورژن های فلش را تایید کرد. این مشکل، تمامی سیستم عامل ها یعنی ویندوز، مک و لینوکس را درگیر می کند. این حفره ی امنیتی جدید، به هکرها اجازه می دهد تا کنترل سیستم درگیر شده را به طور کامل به دست بگیرند. در حال حاضر، هیچ راه حلی برای برطرف کردن این مشکل وجود ندارد اما شرکت ادوبی اعلام کرده است که انتظار دارد تا در هفته ی آینده با انتشار آپدیت جدید، این مشکل برطرف شود. البته این شرکت هنوز تاریخ دقیقی مشخص نکرده است. برای جزئیات بیشتر، با سکان آکادمی همراه باشید.

این اکسپلویت، ابتدا توسط محققان Trend Micro کشف شد که پیش از این نیز از آن برای ارسال ایمیل های فیشینگ با موضوع درگیری های روسیه در سوریه و به منظور فریب کاربران استفاده می شد. به هر حال، این مقاله نیز یک توصیه ی دوستانه است تا هر چه سریع تر Adobe Flash را از سیستم خود حذف کنید. به نظر می رسد که دیگر زمان آن سر رسیده و مطمئن باشید که بدون Adobe Flash نیز با مشکلی مواجه نخواهید شد.

An Adobe Flash bug affecting all computers is another reminder to uninstall now

0  • عبد ۱... در تاریخ: 1394/07/27

    اگه من جای مدیران شرکت ادوبی بودم، خودم در اوج بی خیال معامله می شدم و بازار رو دو دستی تقدیم HTML5 می کردم.

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)