دورهٔ آموزش نحوهٔ کدنویسی اپلیکیشن‌های مبتنی بر Windows 10 به افراد کاملاً مبتدی

دورهٔ آموزش نحوهٔ کدنویسی اپلیکیشن‌های مبتنی بر Windows 10 به افراد کاملاً مبتدی

کمپانی مایکروسافت اقدام به عرضهٔ یک مجموعهٔ آموزشی ویدئویی کرده است تا به افراد کاملاً مبتدی که هیچ گونه تجربهٔ برنامه‌نویسی ندارند، نحوهٔ کدنویسی یک اپلیکیشن برای Windows 10 را آموزش دهد. به طور دقیق‌تر، این مجموعهٔ آموزشی به نحوهٔ ساخت اپلیکیشن‌های مخصوص پلتفرم یونیورسال ویندوز می‌پردازد به طوری که این اپلیکیشن‌ها سازگار با دستگاه‌های مختلف مانند پی‌سی، گوشی‌های همراه، تبلت، رسپبری‌پای، هولولنز و یا ایکس‌باکس باشند و روی تمام آنها اجرا شوند.

Windows 10 Development for Absolute Beginners برای کسانی بیشترین اثربخشی را خواهد داشت که با مبانی کدنویسی به زبان #C کمی آشنایی داشته باشند؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود ابتدا کمی با این زبان آشنا شده و به برخی مفاهیم مقدماتی آن مسلط گردید.

در این دوره، در ابتدا شما مهارت‌های پایه‌ای را برای ساخت اپلیکیشن‌های ساده می‌آموزید سپس در قالب درس‌هایی مجزا، تعدادی اپلیکیشن واقعی را به صورت تمام و کمال می‌سازید و در خلال آن، تمام نکات از ابتدای شروع به کدنویسی تا مراحل نهایی قرار دادن اپلیکیشن‌ها در ویندوز استور را خواهید آموخت.  

اگر چه در حال حاضر منابع بسیاری برای آموزش کدنویسی روی وب موجود است، با این وجود گاهی پیدا کردن یک منبع آموزشی رایگان که برای افراد کاملاً مبتدی تهیه شده باشد و تمام سرفصل‌های آموزشی را از ابتدا تا انتها در بر گیرد، بسیار سخت است! بنابراین باید گفت که مایکروسافت یکی از ارزشمندترین مجموعه‌های آموزشی اکوسیستم ویندوز را تولید کرده است.

البته قطعاً این کار برای کمپانی مایکروسافت نیز ارزشمند است، چرا که حیات سیستم‌عامل ویندوز به کارایی اپلیکیشن‌های آن بستگی دارد؛ بنابراین این شرکت باید تلاش کند که تا حد ممکن دولوپرهای ماهری را تربیت کرده و وارد بازار کار کند.