مجموعه ی آموزشی رایگان Microsoft نحوه ی کدنویسی اپلیکیشن های مبتنی بر ویندوز 10 را به افراد کاملاً مبتدی آموزش می دهد

آیا تا به حال پیش آمده که بخواهید یک اپلیکیشن کاربردی ویندوز را خودتان طراحی و کدنویسی کنید اما هیچ گونه تجربه ی کدنویسی نداشته باشید؟ اگر پاسخ مثبت است خبر خوشی برای شما داریم! کمپانی مایکروسافت تصمیم گرفته است که به شما کمک کند تا به خواسته ی خود برسید. این شرکت اقدام به عرضه ی یک مجموعه ی آموزشی ویدئویی کرده است تا به افراد کاملاً مبتدی که هیچ گونه تجربه ی برنامه نویسی ندارند نحوه ی کدنویسی یک اپلیکیشن برای ویندوز 10 را آموزش دهد. به طور دقیق تر این مجموعه به آموزش نحوه ی ساخت اپلیکیشن های مخصوص پلتفرم یونیورسال ویندوز می پردازد، به طوری که این اپلیکیشن ها سازگار با دستگاه های مختلف مانند پی سی ها، گوشی های همراه، تبلت ها، یک رزبری پای، هولولنز، و یا ایکس باکس باشند و روی تمام آن ها اجرا شوند.

بر اساس توصیه ی مایکروسافت، لازم است شما پیش از شروع دوره اندکی آشنایی با مبانی کدنویسی به زبان سی شارپ داشته باشید، بنابراین پیشنهاد می شود ابتدا کمی با این زبان آشنا شده و به برخی مفاهیم مقدماتی آن مسلط گردید.

این دوره در دو بخش تنظیم شده است. در ابتدا شما مهارت های پایه ای را برای ساخت اپلیکیشن های ساده می آموزید. پس از آن در قالب درس هایی مجزا، چهار اپلیکیشن جداگانه را به صورت تمام و کمال می سازید و در خلال آن تمام نکات از ابتدای شروع به کدنویسی تا مراحل نهایی قرار دادن اپلیکیشن ها در ویندوز استور را می آموزید.  

اگرچه در حال حاضر منابع بسیاری برای آموزش کدنویسی روی وب موجود است، با این وجود گاهی پیدا کردن یک منبع آموزشی رایگان که برای افراد کاملاً مبتدی تهیه شده باشد و تمام سر فصل های آموزشی را از ابتدا تا انتها در بر گیرد، بسیار سخت است. بنابراین باید گفت که مایکروسافت یکی از ارزشمندترین مجموعه های آموزشی را تولید کرده است. البته قطعاً این کار برای کمپانی مایکروسافت نیز ارزشمند است، چرا که حیات سیستم عامل ویندوز به کارایی اپلیکیشن های آن بستگی دارد، بنابراین این شرکت باید تلاش کند تا حد ممکن برنامه نویسان ماهری را تربیت و استخدام کند. شروع دوره ی آموزش مبانی برنامه نویسی برای ویندوز

Free Microsoft course teaches ‘absolute beginners’ to code Windows 10 apps

0از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)