بیل‌ گیتس از پشیمانی خود در رابطه با کلید‌های ترکیبی Ctrl+Alt+Delete می‌گوید!

بیل‌ گیتس از پشیمانی خود در رابطه با کلید‌های ترکیبی Ctrl+Alt+Delete می‌گوید!

هیچ‌کس کامل نیست، حتی بیل‌گیتس! این میلیاردر به تازگی اذعان کرده است که اگر می‌توانست به عقب بازگردد، دستور Ctrl+Alt+Delete را به یک دکمهٔ واحد تغییر می‌داد.

بیل‌گیتس چندی پیش در یک انجمن تجاری بلومبرگ در رابطه با سؤال David Rubenstein در مورد اینکه چرا او این فرمان خاص را برای دسترسی به تسک منیجر در کامپیوترهای ویندوزی انتخاب کرده است صحبت کرد (تسک منیجر همان میزکار مدیریت سیستم در سیستم‌عامل ویندوز است).

او علت بروز این اشتباه را دولوپر‌های شرکت IBM می‌داند (وی همچنین در سال 2013 در یکی از برنامه‌های دانشگاه هاروارد نیز به این نکته اشاره کرده بود). بیل گیست به David Bradley، مهندس شرکت IBM، به عنوان مقصر اصلی بروز چنین اشتباهی اشاره کرد؛ کسی که به اندازه‌ٔ خودش در بروز این‌ چنین مسائلی سهم داشته است. برادلی توضیح داد که طراحی کیبورد بخشی از یک فرایند بلندمدت بود و هیچ زمانی برای هدر دادن در جزئیات ریز و کوچک وجود ندارد. در همین رابطه بیل گیتس گفت:

ما می‌تونستیم یک دکمه‌ٔ واحد داشته باشیم اما فردی که طراحی کیبورد IBM رو برعهده داشت، نمی‌خواست که این دکمه رو به ما بدهد. ما در سطح پایین برنامه‌ریزی کرده بودیم و این یک اشتباه بود.

در ابتدا، این فرمان توسط دولوپرهای IBM در حالی که روی توسعه‌ٔ سیستم کار می‌کردند، مورد استفاده قرار می‌گرفت و هدف آنها عموم مردم نبود؛ اما امروزه این یکی از معروف‌ترین دستورها در میان عموم کاربران سیستم‌عامل ویندوز به شمار می‌رود.

بنابراین، هدف دولوپرهای مایکروسافت، سخت‌تر کردن زندگی کاربران ویندوز نبود؛ آنها فقط برای اتمام ساخت اولین PC عجله داشتند (PC مخفف عبارت Personal Computer به معنای رایانه‌ٔ شخصی است).

حال نوبت به نظرات شما می‌رسد. آیا اگر دکمه‌های Ctrl+Alt+Delete در قالب یک دکمهٔ واحد طراحی می‌شدند، کاربری سیستم‌عامل ویندوز راحت‌تر می‌شد؟ نظرات، دیدگاه‌ها و تجربیات خود را با ما و سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع


علی‌اکبر محمدی