فیسبوک پشتیبانی از سیستم عامل اندروید را به کتابخانه ی React Native افزود

شرکت اجتماعی فیسبوک با استفاده از کتابخانه ای تحت عنوان React.js، فریم ورکی را برای طراحی اپلیکیشن های موبایل طراحی کرده است. حال به تازگی مدیران این شرکت اعلام کرده‌اند که React Native for Android در اختیار توسعه دهندگان اندروید قرار گرفته است.

 بیش از یک سال از عرضه نسخه ی اولیه React Native توسط فیسبوک می گذرد. در همان زمان، توسعه دهندگان فیسبوک اپلیکیشنی تحت عنوان Ads Manager طراحی کردند که هدفشان از طراحی آن فراهم آوردن فرصتی برای کاربران فیسبوکی که در این شبکه تبلیغات انجام می‌دهد بود تا بتوانند تبلیغات خود را در فیسبوک به راحتی و در هر زمان و مکانی مدیریت کنند.

این اپ نه تنها اولین اپلیکیشن کامل فیسبوک با استفاده از کتابخانه ی React Native بود، بلکه اولین اپلیکیشنی هم محسوب می‌شد که در پلتفرم های مختلف به راحتی قابل نصب بود. با استفاده از این فریم ورک، اکنون توسعه دهندگان سیستم عامل های iOS و Android می‌توانند اپلیکیشن های نیتو طراحی کرده و در بازار منتشر کنند.

React Native for Android: How we built the first cross-platform React Native app

0


بهزاد مرادی

از جمله علائقم می‌شه به نشر علم،‌ سرمایه‌گذاری روی نسل آینده، برنامه‌نویسی به خصوص زبان PHP و جامعهٔ اپن‌سورس و همچنین راه‌اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و اعتقاد دارم که سکان آکادمی می‌تونه بستری باشه که از اون طریق به علائقم جامهٔ عمل بپوشونم!


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)